Я ПИСАЛА ПИСАНОЧКУ…

Писала, писала,
Щоби тая писаночка
Славу здобувала

У житті кожного християнина Великдень – свято особливо шановане та величне. Ми святкуємо  його з відкритою душею і чистим серцем, глибокою надією на перемогу добра.

А одним з елементів обрядової традиції найдорожчого з свят є писанка, популярність якої зростає з кожним роком. З сивої давнини бере свій початок писанкарство. Саме тому у холі першого поверху Центру науково-технічної  творчості учнівської молоді з 3 по 5 квітня 2018 року відбувся майстер-клас з розпису писанок та виготовлення великодніх листівок.

Зранку  до великодньої майстерні було запрошено вихованців гуртків раннього розвитку дитини. Малеча із задоволенням виготовляли великодні листівки. Також для зацікавлення після майстер-класу усі вони мали можливість  переглянути  тематичні мультфільми.

У другій половині дня усі хто завітав до Центру  мали змогу згадати прадавню народну традицію-писати писанки. Майстриня, керівник гуртка «Образотворче мистецтво» Черній Леся Яківна поділилася секретами майстерності, розповіла присутнім про особливості, символіку, використання, поєднання кольорів та орнаментів, їх значення та технологію нанесення візерунку на яйце. Учасники майстер-класу з писанкарства  дізналися про зміст закодованих символів, пізнали регіональні особливості писанкового розпису та навчалися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти. Обираючи зразок писанки, кожен з учасників творив свій витвір мистецтва, можливо не такий витончений як у майстрині, але по-своєму унікальний, адже це скоріш за все їхня перша власноруч виготовлена писанка.  Скільки радості та захоплення було в учасників заходу, коли вони писачками наносили воскові орнаменти! Паралельно із цим на великому екрані транслювали документальні фільми та тематичне відео. До розпису із задоволенням та захопленням долучилися  батьки та працівники ЦНТТУМ.

Майстер-клас став доброю традицією, адже це дає  реальну можливість доторкнутися до народної культури, побуту українців. Це чудова нагода подивитися один на одного по-новому: батькам на творчі здібності своїх дітей, дітям пізнати щось нове в своєму житті, або, навіть, започаткувати в собі нові творчі завдатки, колегам поспілкуватися у неформальному творчому просторі.

Про писанку існує багато легенд. Одна з них говорить про те, що доля світу залежить від того, скільки писанок пишуть люди на землі щороку. Доки пишуться писанки, світ буде існувати, а коли не стануть їх писати, тоді зло у вигляді диявола звільниться із своїх пут і знищить увесь світ. На пам’ять про це  пишуть в Україні писанки. А на Великдень дарують їх рідним, друзям і шанують як великі скарби.   

Кожен учасник майстер-класу по завершенню тримав у своїх руках власне творіння – писанку – оберіг і щиро вірив, що вона принесе родині взаєморозуміння, щедрість, чистоту почуттів, здоров’я і благополуччя.

P.S. Висловлюємо щиру подяку Черній Л.Я., Мєлєшковій Н.В., Хільчук Ж.Є., Плащевській С.А., адміністрації установи та усім, хто долучився та допоміг у проведенні майстер-класу.

 

 

429

Додати коментар