ВИСТАВКА-КОНКУРС З ІСТОРИКО-ТЕХНІЧНОГО СТЕНДОВОГО МОДЕЛЮВАННЯ

27 березня базі Центру науково-технічної творчості учнівської молоді було проведено обласну відкриту виставку-конкурс з історико-технічного стендового моделювання.

Історико-технічне стендове моделювання – один з найцікавіших та найскладніших напрямків науково-технічної творчості. Адже для того, щоб побудувати точну копію корабля, літака, автомобіля чи будь-якого іншого експонату потрібно досконало вивчити історію, чітко розібратись з пофарбуванням та оздобленням. Характерна відмінність від діючих моделей в тому, що стендовий моделізм прагне досягти до якомога більш точне і детальне копіювання прототипів, аж до відтворення найдрібніших деталей на техніці, відтінків забарвлення, внутрішнього обладнання, шрифту написів, імітації характерних забруднень і пошкоджень.

Не зважаючи на те, що даний вид діяльності притаманний чоловічій статті, приємним та несподіваним був той факт, що серед 29 учасників заходу участь взяли і дівчата, які захопились даним видом творчості.

Загалом, у виставці-конкурсі взяло участь 10 команд із Старовижівського, Любомльського, Камінь-Каширського (дві команди), Ківерцівського районів, міст Володимир-Волинського, Луцька, Нововолинська та дві команди ЦНТТУМ.

Учасники заходу демонстрували свої вміння із створення моделей, ділилися секретами майстерності стендового моделізму та прагнули отримати перемогу у номінаціях: авіація, космічна техніка, автомобілі, бронетехніка, флот, фігури, діорами, моделі з паперу, фентезі, «Збройні сили України», залізничний транспорт.

При оцінюванні головна суддівська колегія виставки-конкурсу брала до уваги загальне враження від моделі, виготовлення зовнішніх поверхонь моделі, деталювання внутрішніх об’ємів моделі (двигуни, силові пристрої, шасі та інше), озброєння, спецобладнання, рухомі елементи, камуфляж, пофарбування, розпізнавальні знаки, технічні надпис, сліди впливу оточуючого середовища та спеціальні ефекти. Вчетверте за історію проведення заходу підготовлено для учасників теоретичний залік з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, який показав хороші знання учасників заходу.

Дипломами управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації та кубками нагороджені за зайняте:

І місце – команда Нововолинської ЗОШ І-ІІІст. № 2;

ІІ місце – команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді;

ІІІ місце – команда Володимир-Волинського центру позашкільної освіти.

Переможці особистого заліку отримали грамоти управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації та медалі.

Для всіх учасників і глядачів цей захід став живим уроком історії та реальним інструментом концентрації суспільної уваги навколо історичної спадщини, збереження пам’яті про події, пов’язані з героїчним минулим.

434

Додати коментар