ВИСТАВКА-КОНКУРС З ІСТОРИКО-ТЕХНІЧНОГО СТЕНДОВОГО МОДЕЛЮВАННЯ

22 квітня базі Центру науково-технічної творчості учнівської молоді було проведено обласну виставку-конкурс з історико-технічного стендового моделювання.

Історико-технічне стендове моделювання – один з найцікавіших та найскладніших напрямків науково-технічної творчості. Адже для того, щоб побудувати точну копію корабля, літака, автомобіля чи будь-якого іншого експонату потрібно досконало вивчити історію, чітко розібратись з пофарбуванням та оздобленням. Характерна відмінність від діючих моделей в тому, що стендовий моделізм прагне досягти до якомога більш точне і детальне копіювання прототипів, аж до відтворення найдрібніших деталей на техніці, відтінків забарвлення, внутрішнього обладнання, шрифту написів, імітації характерних забруднень і пошкоджень. Нерідко відтворюється не просто автомобіль, танк або бронетранспортер даного типу, а й конкретний історичний екземпляр з усіма характерними для нього індивідуальними особливостями, до того ж за станом на певний момент часу.

Загалом, у виставці-конкурсі взяло участь 11 команд із Старовижівського, Локачинського, Любомльського, Луцького, Камінь-Каширського, Ратнівського, Ківерцівського районів, міст Володимир-Волинського, Луцька, Нововолинська, та команди ЦНТТУМ. Оцінювання робіт виставки-конкурсу відбувалося за класами моделей: авіація, паперові моделі, автомобіліартилерія, фігури, бронетехніка та діорами.
історико-стендове1612Дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації нагороджені за зайняте:

І місце – команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації;

ІІ місце – команда Володимир – Волинського центру позашкільної освіти;

ІІІ місце – команда Нововолинської ЗОШ І-ІІІст. №2. 

історико-стендове1611

Стендовий моделізм для учасників виставки-конкурсу – це не лише філігранне виговлення моделей, а й глибинний історичний пошук. Беручи участь у виставці- конкурсі, вихованці розуміють, як тісно пов’язані між собою поняття: «минуле», «сьогодення», «майбутнє».

Для всіх учасників і глядачів цей захід став живим уроком історії та реальним інструментом концентрації суспільної уваги навколо історичної спадщини, збереження пам’яті про події, пов’язані з героїчним минулим.

історико-стендове161 історико-стендове162

історико-стендове163 історико-стендове164

історико-стендове165

історико-стендове166

історико-стендове168

історико-стендове169

історико-стендове1610

історико-стендове167

історико-стендове1613

386

Додати коментар