Методист ЦНТТУМ, Калугіна Ірина Миколаївна, відповідає за проведення обласної виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» та участь у Всеукраїнській. Щороку за результатами виставок-конкурсів видаються буклети та каталоги.

Калугіна І.М. проводить виставкову, науково-дослідну, методичну, навчальну та просвітницьку роботу. Надає консультативну, методичну допомогу молодим керівникам загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів області. Вивчає, узагальнює, поширює передовий досвід ефективної позашкільної педагогічної діяльності. Розробляє методичні рекомендації. В даний час працює над методичними рекомендаціями: «Закони ефективності виставкової роботи: традиції та інновації в організації виставок науково-технічного напряму».

Як результат з організації та проведення обласної виставки-конкурсу та участі у Всеукраїнській було підготовлено статтю «Специфіка організації самостійної роботи вихованців позашкільного навчального закладу під час здійснення конкурсної діяльності» (надрукована у «Збірнику матеріалів конференції», всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція з проблеми «Формування самостійної пізнавальної діяльності учнів та студентів при вивченні фізико-математичних дисциплін»).