ВЧИМОСЯ ТВОРЧО ПРАЦЮВАТИ РАЗОМ

З метою популяризації дитячої творчості у гуртках науково-технічного напряму позашкільної освіти Центр науково-технічної творчості учнівської молоді 13 жовтня цього року провів виїзний семінар для  вчителів фізики та трудового навчання міста Ковеля та Ковельського району. Проблема, над якою працювали учасники заходу –  «Розширення мережі гуртків науково-технічного спрямування шляхом використання творчого потенціалу вчителів фізики та трудового навчання у навчальних закладах міста Ковеля та Ковельського району».

Чому ми організували виїзний семінар? Він:

 – мобільний, дає можливість щорічного оновлення знань, професійних вмінь та навичок. підвищення кваліфікації відразу великої кількості педагогівів;

– оперативний, сприяє подоланню інформаційного вакууму в умовах швидкого розвитку нових освітніх технологій;

 – актуальний, тематика виїзних фахових заходів відповідає сучасним вимогам;

 – креативний, атмосфера на  таких семінарах – це атмосфера колективної творчості, народження нових ідей і сенсів;

– нова реальність, виїзні семінари організовують професійне спілкування, тренують навички роботи в команді, підштовхують до налагодження нових зв’язків, формують проектне мислення;

 – ефективний, він розвиває професійні компетентності в сфері нових педтехнологій, наближає навчання до практики, що зрештою відповідає завданням покращення якості  навчання учнівської області.

Захід відбувся на базі навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ступенів №13-колегіум» м. Ковеля.

Зміст програми семінару був актуальним та пізнавальним. На початку заходу з привітальним словом до усіх звернувся  Бичковський В.В., начальник управління освіти Ковельської міської ради, який ознайомив присутніх з  системою управління розвитком науково-технічної творчості вихованців навчально-виховних закладів міста Ковеля.

Бабула І.І., заступник директора з навчально-методичної роботи ЦНТТУМ, окреслила основну мету заходу, важливе його значення в системі професійного самовизначення педагогів, адже набуті знання, вміння і навички, сприяють збільшенню кількості учасників обласних масових заходів, популяризують науково-технічний напрям позашкільної освіти як серед педагогів, так і серед дітей. Нею було зроблено аналіз результативності роботи з науково-технічного напряму позашкільної освіти навчальних закладів ковельщини та окреслено основні завдання на 2017/2018 навчальний рік.

У теоретичній частині Чередніченко Т.В., методист ЦНТТУМ розповіла про реалізацію творчого потенціалу педагога в умовах пріоритету розвитку особистості вихованців навчальних закладів міста та району.

В практичній частині заходу Калугіна І.М., методист ЦНТТУМ, ознайомила присутніх з проблемою організації та проведення масових заходів предметно-технічного профілю науково-технічного напряму позашкільної освіти. Провела практикум «Методика роботи з обдарованими дітьми щодо залучення їх до науково-дослідницької діяльності»

Практична частина заходу завершилась майстер-класами, які провели:

Музичук А.О., керівник гуртка судномоделювання спортивно-технічного відділу ЦНТТУМ на тему «Підготовка вихованців до участі в масових заходах із судномодельного спорту. Побудова суден. Базові кроки»;

Белогур С.В., керівник гуртка радіоелектроніки Луцького міського ЦНТТУМ на тему «Створення 3D-принтера власними руками».

З метою залучення  до співпраці із ЗМІ учасники заходу переглянули відеоматеріали виступів вихованців позашкільних навчальних закладів області на Волинському телеканалі у рубриці «Hi-tech підйом».

Круглий стіл з проблеми: «Окреслення спільних перспектив діяльності педагогів ковельщини та ЦНТТУМ» дозволив проаналізувати обговорення розглянутих на семінарі проблем, намітити шляхи їх спільного рішення.

Аналіз проведеного анкетування показав, що семінар був цікавим, змістовним і вчасним.

На цьому захід завершився, але подальша співпраця педагогів ЦНТТУМ  та навчальних закладів Волинської області у 2017-2018 навчальному році системно продовжується. Тому бажаємо усім творчих успіхів та запрошуємо до плідної співпраці!

418

Додати коментар