ТВОРЧА ЗУСТРІЧ ФОТОМИТЦІВ ТА ВІДЕОАМАТОРІВ

З давніх-давен людина намагалась зберегти якимось чином кращі моменти свого життя. Можна з упевненістю сказати, що фотографія – це справжнє мистецтво, яке має свої тонкощі та секрети. Відчуття композиції у фотографа – це як у музиканта слух, він або є, або його доведеться розвинути шляхом невтомної повсякденної праці. Даним питанням був присвячений семінар-практикум в с. Луковичі Іваничівського району, який відбувся 23 березня 2016 року.

Захід проходив з ініціативи обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді, комунального закладу «Іваничівський будинок дитячої та юнацької творчості» на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Луковичі Іваничівського району для педагогів навчальних закладів спільно з креативними та зацікавленими учнями з шкіл району на тему: «Фотомистецтво та відеосправа в контексті розвитку художньої культури».

Слід зазначити, що така форма роботи накреслила новий напрямок тісної співпраці ЦНТТУМ з своїми вихованцями, педагогами області, керівниками навчальних закладів, з усіма, хто прагне творчого розквіту дитячої особистості, досконалості у вибраній справі. Саме тому семінар-практикум був проведений у сільській школі Лукович, де втілились у результат старання дирекції школи, педагогічного колективу, їх сучасних талановитих вихованців, учнів які змінили стереотип поняття сільський учень, на синонім сучасний учень. 

Луковичі_семінар162Із вступним словом на тему «Фотомистецтво в контексті розвитку художньої культури на основі роботи фотогуртків у позашкільних навчальних закладах області» виступила Бабула Ірина Ігорівна, заступник директора з НМР Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.
Про стан та перспективи розвитку фотосправи в навчальних закладах області, результативність участі дітей у масових заходах обласного та всеукраїнського рівнів художньо-технічного профілю науково-технічного напрямку позашкільної освіти розповіла присутнім Цудечкіс Наталія Борисівна, методист художньо-технічного відділу ЦНТТУМ.

Луковичі_семінар1610

Луковичі_семінар1611Докладно розповів про сучасні вимоги до викладання програмового матеріалу з фотосправи та дав практичні поради педагогам при вивченні теоретичного та практичного матеріалу методист спортивно-технічного відділу, керівник гуртків фотосправи Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Солодовник Сергій Вікторович.

Луковичі_семінар169В свою чергу, про роль і місце Іваничівського будинку дитячої та юнацької творчості у системі безперервної освіти, зазначила Дячук Лариса Леонідівна, директор КЗ «Іваничівський будинок дитячої та юнацької творчості». 

Луковичі_семінар1612Господарі семінару-практикуму, директор школи Недбайло Руслан Федотович та керівник гуртка Мисюра Роман Олександрович, з захопленням повідомили про успішні напрацювання в плані вивчення веб-дизайну, створення та оформлення шкільних сайтів, логотипів закладів, практичного користування графічними редакторами та багато іншої корисної інформації. Та найцікавіше дорослим було чути виступи учнів. Зокрема, Павло Голіброда – лідер районної організації учнівського самоврядування, учень місцевої школи, доводив присутнім свій креативний погляд на сучасну фотографію, своє бачення і чудові зразки творчої роботи, а також вміле володіння цифровою технікою. Луковичі_семінар1613Захоплюючий та мистецький матеріал продемонстрував аматорський режисер, учень 11 класу Денис Недбайло. Значні досягнення своєї шкільної відеостудії склали враження на присутніх. Присутнім демонструвались і фільми переможців всеукраїнських конкурсів, і жартівливі відеоролики. Найприємніше, що акторами цих учнівських фото і відеоробіт є самі учні школи.

Щира, дружня атмосфера заходу, співпраця та активний діалог дорослих і дітей, показали новий підхід у роботі з обдарованими учнями. Окреслили цікаві перспективи розвитку фото- та відеосправи, взяті чіткі орієнтири на досягнення результату у всеукраїнських конкурсах, змаганнях.

Було цікаво всім: і дорослим, і дітям. Зупинити мить у сучасному житті практично неможливо. Фотографія ж, як машина часу, технічно зупиняє цю мить. Фото зроблене, по-справжньому, через серце, повертає людину до себе, дає їй можливість роздивитись світ, що її оточує. З позитивними враженнями учасники семінару-практикуму відбули до дому із цього мальовничого куточку Волинського краю, села Луковичі.

Луковичі_семінар161  Луковичі_семінар163

Луковичі_семінар164 Луковичі_семінар165

Луковичі_семінар166 Луковичі_семінар167

Луковичі_семінар168

Луковичі_семінар1614

437

Додати коментар