СИЛА НЕСКОРЕНИХ

14 жовтня – важлива дата,  яка поєднує в собі свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День утворення Української Повстанської Армії, а віднедавна й День захисника України. Традиції нашого народу – справжній скарб, який потрібно оберігати та дбайливо передавати із покоління в покоління. В історії нашої Батьківщини є багато подій, які засвідчують мужність, героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі.

Тому Центр науково-технічної творчості учнівської молоді  долучився до відзначення цих свят. Протягом тижня були проведені цікаві заходи, метою яких було виховання учнівської молоді в дусі патріотичних традицій українського народу, формування зрілої особистості, вшанування мужності та героїзму захисників незалежної України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу.

День захисника України та День Українського козацтва – це свято історії, культури, високих моральних цінностей, а також – дружби та об’єднання заради втілення у життя цікавих задумів та ідей. Тому на одній із виховних годин відбулася зустріч із письменником, керівником гуртка нашого Центру, воїном АТО, істориком Гнатюком Валерієм Йосиповичем.

У своєму виступі він розповів дітям цікаві факти про козаків, їх побут, звички, вишкіл, також не оминув увагою, факти про УПА та наголосив, що  саме наша рідна Волинь була осередком зародження цього руху.  Історик  зазначив: «Як відомо, в українській традиції Покрова тісно переплітається з ідеями захисту від ворогів. Як свідчать  літописи князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків – тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана. У 20 столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія. Саме тому днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови.»

«День захисника України можливо значно ширший, ніж день Збройних сил України чи української армії. Тому що ми захисниками України вважаємо тих, що служать в армії, служили й захищали Україну в лавах різного роду добровольчих формувань. Захисниками України є волонтери, навіть і  ті люди, які працюють у мирних професіях, але роблять багато для захисту нашої країни. Відповідно, концепт цього дня ширший і виходить за межі суто армійського змісту», – додала ведуча заходу.

Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – УКРАЇНЦІ.

259

Додати коментар