СУД НАД ІНТЕРНЕТОМ

21 грудня незвичайне заняття провели вихованці гуртків інформатики з педагогами Ковальчук Наталією Вікторівною і Михальчук Іриною Семенівною «Суд над Інтернетом».

Захід було проведено у формі рольової гри – суду; така форма заняття – це легка подача важких проблем: інтернет-залежність, спам, соціальні мережі, кіберзлочинність, хакерство. Вихованці виступили у ролях судді, прокурора, свідків обвинувачення, адвоката, свідків захисту, а також сам обвинувачений.

Метою заходу було: спонукати учнів поглянути на глобальну комп’ютерну мережу Internet з різних сторін, виховувати інформаційну грамотність, культуру, розвивати вміння аналізувати, робити виважений вибір.

 «Суд над Інтернетом» не просто пояснює новий матеріал, а й активно залучає дітей до процесу навчання, дозволяє сформувати не тільки компетентність в області інформаційних технологій, але і досягти важливих особистісних результатів. Використання різних форм при проведенні занять мотивує дітей на отримання нових знань, які засвоюються легше, ніж знання, отримані за класичною методикою, та запам’ятовуються краще і на більш тривалий термін.

З великим інтересом і знанням теми діти підготували цікаві повідомлення, наводили досить вагомі аргументи «за» та «проти», що, в свою чергу, підкріплені великою кількістю посилань і фактів.

Наприкінці судового слухання суддя виніс такий вирок: «Internet – двозначна річ. З одного боку, це простір свободи, з іншого – прозорості і контролю. Internet увібрав в себе не тільки переваги глобальності, але і глобальні вади.

Технічний прогрес зупинити неможливо, але слід пам’ятати, що у будь-якої новини є свої позитивні і негативні сторони. І чим стане Internet в нашому житті, залежить від самої людини.

501

Додати коментар