Ось і добігає кінця навчальний рік! Для більшості педагогів він, напевно, був цікавим і насиченим яскравими емоціями. Та ось уже зовсім скоро другий семестр закінчиться і всі зможуть відпочити. Та, як буває зазвичай, останні метри марафону – найскладніші

Щоб здолати усі бар’єри та успішно фінішувати, життєво необхідно не втратити ентузіазм. Тож пропонуємо вашій увазі 9 порад, які допоможуть отримати заряд енергії для успішного завершення навчального року:

  • Уважно стежте за фізичним та емоційним самопочуттям

Погодьтеся, що від нашого фізичного та емоційного стану залежить надзвичайно багато. Навіть якщо ви гадаєте, що все добре, потрібно уважно слідкувати за власним здоров’ям: чітко знати, скільки годин ви спите, як часто вживаєте їжу, чи достатньо відпочиваєте. Зрозуміло, що кінець навчального року надзвичайно напружений та відповідальний. Та не варто жертвувати своїм здоров’ям, адже саме від вашої енергії та продуктивності насамперед залежить успішність вихованців.

  • Зосередьтеся на причинах, це допоможе усунути проблему

Якщо ви відчуваєте пригніченість чи брак енергії під кінець навчального року, спробуйте з’ясувати причини такої ситуації. Якщо всьому виною втома – дайте собі можливість добре відпочити (наприклад, максимально розслабтеся на вихідних). Варто також шукати нові джерела для натхнення і мріяти про щось хороше. Та пам’ятайте, що замало усвідомлювати свої бажання, необхідно також наполегливо працювати для їх втілення.

  • Не шкодуйте часу, щоб посміхнутись

Важко підрахувати, скільки разів різні експерти доводили, що сміх та позитивні емоції – це найкращі помічники для кожної людини. Тож спробуйте частіше жартувати, ділитися яскравими думками з колегами й вихованцями. Наприклад, знайдіть в інтернеті чи спробуйте придумати дотепний жарт або мем на актуальну тему з навчального матеріалу. Таке завдання можна дати й дітям. Це неодмінно додасть позитивного настрою усім.

  • Мисліть позитивно і частіше хваліть себе

Від позитивного сприйняття своєї роботи залежить надзвичайно багато, адже це дозволяє перетворити щоденну рутину на життя, насичене подіями і враженнями. Тож не забувайте якомога частіше налаштовувати себе на  позитивні очікування від навчального процесу, мотивуючи себе до нових звершень. Зверніть увагу на те, що це варто робити в теперішньому часі, максимально деталізуючи такі установки. Саме так відбувається своєрідне програмування на успіх. Крім того, не соромтеся хвалити себе за успіхи, адже це чудово заряджає!

  • Візуалізуйте свої прагнення

Якою б не була ваша мрія – пов’язаною із робочим життям чи ні, завжди намагайтесь максимально конкретизувати її. Наприклад, це можна легко зробити, зафіксувавши свої думки на папері. Так ви зможете «побачити» ваші потреби, відстежити слабкі та сильні сторони стратегії їх втілення.

Пам’ятайте, що такі побажання мають стосуватися саме вас, адже ви можете лише допомогти дітям (чи комусь іншому), але аж ніяк не вирішити щось за них. Тож напишіть на аркуші не «Усі вихованці стали слухняними й відповідальними», а «Я допоможу дітям зосередитись на навчанні та зрозуміти, навіщо їм це потрібно». 

  • Оперативно реагуйте на проблеми

Намагайтесь не ігнорувати власні прорахунки, адже це все одно призведе до ускладнення проблеми. Якщо вчасно зрозуміти (а головне – визнати), що вчиняєш не зовсім правильно, можна значно швидше знайти шляхи вирішення проблеми. Крім того, варто пам’ятати, що завжди можна звернутися за допомогою до колег, які мають позитивний досвід подолання подібних негараздів.

  • Плануйте конкретні речі та керуйте часом

Спробуйте йти до своєї мети маленькими кроками. Це дозволить оперативно реагувати на нові виклики та зміни, а головне – ваш творчий маршрут завжди можна буде корегувати. Так, зробивши маленьку помилку (що властиво кожному з нас), треба швидко оцінити ситуацію і обрати правильний напрямок для подальшої роботи. Це дозволить оптимізувати ваші зусилля й витрати часу, допоможе заощадити енергію та сили. Саме правильне розуміння мети роботи допоможе обрати оптимальні методи та інструменти для її втілення. Також детально аналізуйте, чи правильно ви керуєте власним часом.

  • Експериментуйте зі своїм робочим місцем

Правильно організоване робоче місце – це надзвичайно важлива складова продуктивної праці. Адже саме за робочим столом педагоги проводять основну частину часу. Можна почати з малого: використати яскраві стікери, поекспериментувати з кольором чи дизайном канцелярських приладів, змінити фон на робочому столі комп’ютера. Це неодмінно додасть затишку робочому місцю і наповнить вас позитивними емоціями.

  • Знайдіть натхнення у досвіді інших

Давня приказка говорить, що лише розумні люди можуть вчитися на помилках і досвіді інших. Джерелом таких знань та мотивації є художня література, біографії відомих людей та фільми. З одного боку, ознайомлення з ними допоможе розслабитись, відволіктись від проблем та негараздів, а з іншого – практика інших людей мотивує і навчає діяти правильно. Саме долі людей, які зуміли досягти вершин, показують, що безнадійних ситуацій не існує. Особливо корисними є біографії діячів освіти й культури, адже їхній досвід можна використати не лише для роздумів.