«ВИБІР МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ»

Майбутня професія – це фаховий вибір кожної людини, який в подальшому дає можливість реалізувати себе не лише як особистість, але і професіонал. Сьогодення несе з собою різноманітний список професій, котрі кожен з нас обирає за своїми здібностями та нахилами, перспективами чи поглядами батьків, тому важливо не помилитися з вибором і розпочати навчатися тому до чого  «лежить серце».

Проблема професійного самовизначення постає  сьогодні перед багатьма людьми: старшокласниками, випускниками шкіл, а також спеціалістами, що стоять перед необхідністю оволодіння іншою професією. Усі вони повинні усвідомлювати важливість проблеми своєчасного виявлення задатків і розвитку здібностей, проблеми вибору життєвого шляху відповідно до можливостей особистості.

Професія сьогодення являється дуже динамічною та різноманітною, тому що щорічно з’являються нові фахи. Це означає, що варто прагнути до оволодіння не лише однією професією, але й розвивати інші таланти, які б пригодилися в житті.

– Щоб знайти себе і правильно визначити своє  місце в житті, кожна людина має відповісти на такі запитання:

– Які мої спроможності?

– Які фахівці більше потрібні суспільству? Що воно чекає від мене?

– У якому виді діяльності я зможу найповніше розкрити себе?

Важливу роль у виборі професії завжди брали батьки, тому що це часто засновано на особистому досвіді, нереалізованих планах. Основне завдання батьків –  прислухатися до вибору власної дитини і почути саме її бажання.  

На думку В. Франкла, не від нашої професії, а від нас самих залежить, чи знайдуть своє вираження в праці ті особистісні, неповторні риси, які складають нашу індивідуальність і, таким чином, наповнять змістом наше життя.

Рекомендації  щодо вибору професії

1. Вкладаючи зусилля в розвиток духовної та фізичної сфери особистості, ви розвиваєтесь і вдосконалюєтесь.

2. Варто шукати задоволення при виконанні діяльності, котра пов’язана з вашою майбутньою професією.

3. При досягненні мети та поставлених завдань, ви повинні відчуватися щастя.

4. Плануйте, шукайте, уточняйте суть саме подальшого існування — це рішення творчих завдань.

5. Потрібно мати декілька проектів професійних життєвих шляхів, запасні варіанти вибору. Життєві професійні плани повинні постійно вдосконалюватися.

6. Помилкою є те, що професію потрібно обирати «одну і на все життя». Звичайно, існують професії «вічні»: кухар, лікар, продавець, будівельник, вчитель, політик. Проте і тут сама трудова діяльність змінюється. Одна справа готувати страви у звичних умовах, а інша – бути висококласним кухарем, який керує великою кількістю людей і користується новітніми  приладами для приготування продуктів.

7. Займаючись обраною справою, важливо вміти зосередити себе на повну віддачу сил. Правильний і професійний підхід – це запорука успіху!

 

Допоміжна література: Винославська О.В. Психологія., Київ: «Фірма «ІНКОС», 2009.