Декілька порад, як адаптуватися до роботи після відпустки

Часто-густо повернення до звичного робочого графіку викликає дивний стан, коли ніби все в порядку, відпустка вдалася, але щось не так. Найпоширеніші симптоми: безпричинне небажання іти на роботу, сонливість, запаморочення, головний біль і біль у суглобах, поганий настрій, пригнічений стан і пошук всіляких можливостей відтягнути початок роботи. 

Це не лінощі, а депресія, спричинена потребою адаптуватися та “переключитися” з режиму відпочинку в активний робочий стан.

Повернувшись з відпустки

В перші робочі дні не займайтеся складними справами. Крім здоров’я, потурбуйтеся про свою поінформованість. Прогляньте документи, згадайте, чим займалися до відпустки. Поцікавтеся змінами, що відбулися на роботі

Психологічно продовжуйте відпустку 

Наприклад, перший робочий день можна присвятити спогадам про позитивні враження від відпочинку. Принесіть на роботу улюблені світлини та поставте їх на столі, повісьте на стіні чи використайте як заставку на робочому комп’ютері. Також можна поспілкуватися з колегами, обмінятися враженнями про найбільш вдалі фото. Водночас не надто захоплюйтеся спогадами про відпустку. Це не лише відволікає оточення від роботи – ваш захват може дратувати чи навіть спровокувати заздрість. Адже не кожен мав можливість відпочити.

Уникайте конфліктних ситуацій 

Стежте за своєю поведінкою. Процес адаптації може викликати зайву дратівливість, тобто неконструктивні конфлікти. Крім того, колеги можуть непогано допомогти призвичаїтися до роботи, тому поспілкуйтеся з ними. Так ви відчуєте, як оточення радіє вашому поверненню.

Працюйте м’язами 

Після відпустки зверніть увагу на фізичну активність. Дуже важливо ввести додаткове фізичне навантаження, бо зазвичай на відпочинку люди більше рухаються.  Також існує природний антидепресант, так звана “м’язова радість”, тобто задоволення від фізичної активності. Допоможе довга прогулянка після роботи, гімнастика на балконі, ранкова пробіжка. Зробіть те, про що давно мріяли. 
Дайте вихід творчій енергії 

Розмалюйте стіни кабінету, впорядкуйте документацію, зробіть колаж, прикрасьте улюблену фотографію красивою рамкою. Підберіть гарну музичний супровід для відпочинку на робочому місці.

Плануйте наступний відпочинок 

Подумайте, як відпочиватимете восени. Психологи радять відпочивати раз на сезон, тобто 4 рази на рік. Такий відпочинок може тривати навіть всього кілька днів, але це має бути час для розслаблення та “перезавантаження”.

Як казав мудрий Конфуцій: робіть те, що любите робити, і у вашому житті не буде жодного робочого дня.