Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже його прояви порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію “16 днів проти насильства”.

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, який поєднує заходи проти насильства та  дії щодо захисту прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

– 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

– 2 грудня – Міжнародний день боротьби із рабством;

– 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

– 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

– 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

– 9 грудня – Міжнародний день боротьби із корупцією;

– 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Здобувачі освіти Центру також приєдналися до Всеукраїнської акції. Практичний психолог Дишко К.С. разом з вихованцями гуртків декоративно-прикладного мистецтва (кер. Літвінчук С.М.), бісероплетіння (кер. Юрчинська Г.М.) та фотосправи (кер. Лукащук К.А.) обговорювали відносини  і ставлення до людей з особливими потребами, емоційне реагування на різні ситуації та наші відчуття.

На гуртках радіоконструювання, інформатики (кер. Седанов О.О., Соловенюк М.М., Завадська О.Ф.) з дітьми середнього та старшого шкільного віку піднімались питання боулінгу, насильства в сім’ї та прав дитини.

Усі учасники даної акції активно та з інтересом обговорювали уже відомі знання, відкрито запитували про зацікавлені їх факти.

Такі зустрічі дають можливість  почерпнути корисну інформацію для подальшого впровадження її в своєму житті та проводити роз’яснювальну роботу серед своїх однолітків.