1.  Шукайте у відносинах золоту середину!

Знайдіть певний баланс – золоту середину. Вийдіть на один рівень спілкування з вихованцями, при цьому зберігайте потрібну дистанцію. Головне, щоб діти відчули, що їх педагог – це хороша, приємна, відкрита людина, цікава особистість. Саме таким дорослим діти довіряють і тягнуться до них.

2. Цікавтеся своїми учнями!

Чи багато педагогів можуть розповісти про своїх вихованців щось більше, ніж прізвище, ім’я та успішність? (До речі, чим швидше ви запам’ятаєте нових учнів, тим краще будете виглядати в їхніх очах) Чи багато хто знає, чим живуть їхні учні, що люблять, а чого терпіти не можуть, чим захоплюються, до чого прагнуть? Безумовно, це завдання не найпростіше, особливо для педагога, що має велике навантаження. Але знати хоча б кілька індивідуальних особливостей вихованців – значить вже володіти незаперечними перевагами.

3. Будьте відкриті з дітьми!

Щирість і відкритість педагога сприймається дітьми як особлива ступінь довіри. І відповідають вони, як правило, тим же. Наведемо простий приклад. Багатьом з нас знайома ситуація, коли з самого ранку абсолютно не складається день. Чому б відкрито не сказати про це вихованцям? Вони оцінять вашу відвертість, і навряд чи комусь прийде в голову засмучувати улюбленого педагога своєю поведінкою.

4. Станьте прикладом і захисником для вихованців!

Не втомлюйтеся особисто демонструвати своїм вихованцям приклад відповідальності, доброзичливості, справедливості, людяності, цілеспрямованості. Завжди виконуйте дані дітям обіцянки, доводьте почату справу до кінця. Вмійте вчасно заступитися за своїх учнів, захистити їх від образ.

5. Говоріть правду!

Розглянемо такий приклад. Дуже часто дітей цікавить, як вивчений на уроці матеріал може стати у нагоді в подальшому житті. І вчитель починає старанно доводити, що без знання цієї теореми або гіпотези в житті доведеться дуже складно. Діти відчувають, що це далеко не так, і певна ступінь довіри до педагога втрачається. Чи не краще бути спочатку чесним зі своїми вихованцями?

6. Уникайте шаблонів в роботі!

Постарайтесь зробити кожне заняття незвичним і цікавим! Щоб стати улюбленим педагогом, до якого поспішають на кожне заняття, потрібно брати на допомогу серце, душу і інтуїцію.

7. Хваліть і підтримуйте вихованців!

Не упускайте можливості заслужено підкреслити значимість досягнень учнів, не залишайте непоміченими їхні успіхи, хваліть за докладені зусилля і старання. Навчіться підтримувати вихованців і в невдачах. Їм важливо зрозуміти, що будь-які помилки є цінним досвідом на шляху до досягнення поставленої мети. Однак пам’ятайте, хвалити дітей потрібно правильно!

8. Запасіться терпінням!

Постарайтеся не сварити і не дратуватись на вихованців, якщо вони, наприклад, не розуміють елементарних, на ваш погляд, речей. Робіть свою роботу терпляче! Контролюйте себе, намагайтеся не переходити на підвищені ноти у розмові, багатьом дітям незрозумілі різкі перепади настрою педагога. Не вживайте слова, які можуть образити учня, знизити його самооцінку. Прислухайтесь до їхньої думки, навчіться домовлятись з ними, йти на компроміс. У складній ситуації поставте себе на місце дитини, це допоможе зрозуміти її і знайти правильне рішення.

9. Стати джерелом оптимізму!

Згадайте, з чого починається дружба у відомій дитячій пісеньці! Не скупіться на щиру посмішку! Пам’ятайте про те, що діти дуже чутливі до настрою дорослих. Постарайтесь навчати предмет легко, заряджайте їх оптимізмом! Це зробить їх більш впевненими у своїх силах, позбавить від непотрібних страхів. Заручитися довірою вихованців педагогу допоможе і відмінне почуття гумору. Адже діти по натурі – великі веселуни!

10. Зберігайте довіру!

Завоювавши прихильність дітей, докладіть  всіх зусиль, щоб її зберегти! А для цього буває достатньо пожартувати, або від душі похвалити. Головна ж порада, як завоювати і зберегти довіру вихованців, полягає у щирій любові та повазі до дітей, в бажанні подарувати їм найкраще з того, що в ваших силах!