СТАРТУВАЛИ ЮНІ АВТОМОДЕЛІСТИ

Автомоделювання — одне з найбільш цікавих і захоплюючих занять. Суть його полягає в конструюванні діючих моделей автомобілів. Деякі автомоделісти воліють просто виготовляти моделі транспортних засобів, отримуючи задоволення від самого процесу збірки, хтось — колекціонувати масштабні моделі, а деякі — брати участь у змаганнях. Зрозуміло, автомоделізм — це не так просто, як здається на перший погляд. Для створення складних   моделей необхідно володіти чималими знаннями, справа ця під силу тільки досвідченому автомоделісту. Новачкові, який тільки-тільки дізнається, що таке автомоделізм, варто починати знайомство з більш простих моделей, поступово удосконалювати конструкторську майстерність і тільки тоді переходити до більш складних автомобілів. Як правило,  моделі представляють собою зменшені копії справжніх транспортних засобів. Вони детально повторюють оригінальні автомобілі. У такій формі автомоделізм вже виходить далеко за рамки простого захоплення, перетворюється в серйозний вид спорту.

На базі Центру науково-технічної творчості учнівської молоді 29 лютого цього року зібралися юні автомоделісти під час обласних відкритих  змагань учнівської молоді з автомодельного спорту (трасові, кімнатні кордові моделі). У масовому  заході  взяли  участь 18 команд, 79 учасників з міст, районів та ОТГ Волині.

З трасових автомоделей у перегонах змагались між собою 8 команд (42 учасники) Програмою змагань передбачалася особиста та командна першість у класах автомоделей «RETRO», «F-1», «Вантажівка», «G-33», «G – 12», «Євроспорт стандарт». Під час стартів використовувалася траса із системою електронної засічки та комп’ютерною програмою, яка визначала точні  результати.

За підсумками змагань  у командному заліку з трасового автомоделізму перше місце посіла команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді  (керівник команди Зінчук В.О.),  друге місце – команда Луцького міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді (керівник команди Данильчук І.Є.), третє місце – команда загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Звірів  Ківерцівського району (керівник команди Семенюк В.С.).

У змаганнях з кімнатних кордових автомоделей взяло участь 10 команд (37 учасників) в 4 класах моделей ЕЛ-О, ЕЛ-АЕРО, ЕЛ-К, ЕЛ-Іграшка. Моделі проходили стендову оцінку та випробування на швидкість.

За підсумками змагань, в командному заліку з автомодельного спорту (кімнатні кордові моделі) перемогла команда Луцького міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді (керівник команди Солодовник С.В.), друге місце посіла команда Камінь-Каширської районної станції юних техніків (керівник команди  Курчик В.М.), третє – команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді (керівник команди Пивоваров В.Л.)

Переможцям командного та особистого заліків було вручено дипломи управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації відповідних ступенів, кубки та медалі, а керівникам, команди яких посіли І, ІІ, ІІІ місця в командній першості – грамоти.

Учасники команд, які перемогли у змаганнях, будуть представляти Волинь на Всеукраїнських відкритих змаганнях учнівської молоді з автомодельного спорту.