ЩАСТЯ, РАДІСТЬ І ДОБРО ХАЙ НЕСЕ ДО ВАС РІЗДВО

Українська традиція святкування Різдва сягає з давніх-давен і несе в собі надзвичайно багатий пласт культури нашого народу. Коляда – це і Різдвяна зірка в руках колядників, запашна кутя та дідух на покуті, дванадцять страв і вся родина за святковою вечерею, Різдвяний вертеп. Зберегти ці традиції ми можемо лише передавши молодому поколінню, прививаючи любов до культурної спадщини.  

Напередодні Новорічних і Різдвяних свят вихованці гуртків «Образотворче мистецтво» (кер. Черній Л.Я.) та «Фітодизайн» (кер.Плащевська С.А.)  власноруч створювали зимову атрибутику, цікаві неповторні вироби: новорічні ялиночки, Різдвяні віночки, ялинкові прикраси, листівки, підсвічники. Усі ці витвори, які вироблені дитячими руками по особливому вражають і захоплюють, адже діти доклали не лише старання, а й свою любов, тепло,бо насправді вони виготовляли подарунки для своїх рідних.

 З метою збереження традицій українського народу, зміцнення родинних цінностей, які поширюють дух Різдва працівники Волинського Краєзнавчого музею запросили наших вихованців на етнографічний захід  «Ляльковий вертеп» із виготовлення лялькових фігурок до вертепної шопки та ознайомлення з атрибутами різдвяних свят на виставці «Різдвяний настрій». Мірошниченко-Гусак Людмила Андріївна яка відповідала за масовий захід детально розповіла вихованцям ЦНТТУМ про українське Різдво, про святкування його нашими пращурами, про стародавні звичаї і традиції.   Щоб більш зацікавити дітей, було проведено майстер-клас із виготовлення ляльки – мотанки, яку створювали  в давнину українці. Кожному було поставлено завдання виготовити ляльку Різдвяного Вертепу. Як результат, вихованці з великим натхненням, любов’ю виготовили свою ляльку.

Новорічні і Різдвяні свята – це очікування дива, казки, радості, тому яскраві різноманітні різдвяні атрибути підносять настрій, дарують чудову нагоду поринути у світ дитинства, насолодитися дитячими виробами.  

cherniy_plashhevska178

cherniy_plashhevska177

cherniy_plashhevska176

cherniy_plashhevska175

cherniy_plashhevska174

cherniy_plashhevska173

cherniy_plashhevska172

cherniy_plashhevska171

273

Додати коментар