СЕМІНАР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ФІЗИКИ ТА ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ «ШЛЯХИ РОЗШИРЕННЯ МЕРЕЖІ ГУРТКІВ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО СПРЯМУВАННЯ»

З метою популяризації дитячої творчості у гуртках науково-технічного напряму Центр науково-технічної творчості учнівської молоді 30 жовтня цього року провів виїзний семінар для  вчителів фізики та трудового навчання Локачинського району. Проблема, над якою працювали учасники заходу –  «Шляхи розширення мережі гуртків науково-технічного спрямування».

Захід відбувся на базі Локачинського Будинку школяра. Зміст програми семінару був актуальним та пізнавальним. На початку заходу з привітальним словом до усіх звернувся  Комар Олексій Сергійович, начальник районного відділу освіти.

Войтюк Л. Й., директор Будинку школяра, ознайомила присутніх з  організацією роботи гуртків науково-технічного спрямування, продемонструвала досягнення педагогів та дітей освітніх закладів району та зупинилась на проблемах гуртків даного напрямку.

Стельмащук І.А, директор з ЦНТТУМ, окреслив основну мету заходу, важливе його значення в системі професійного самовизначення педагогів, адже набуті знання, вміння і навички, сприяють збільшенню кількості учасників обласних масових заходів, популяризують науково-технічний напрям позашкільної освіти як серед педагогів, так і серед учнівської молоді. Було зроблено аналіз результативності роботи з науково-технічного напряму позашкільної освіти освітніх закладів району та окреслено основні завдання на 2018/2019 навчальний рік.

У теоретичній частині Чередніченко Т.В., методист ЦНТТУМ розповіла про реалізацію творчого потенціалу педагога в умовах пріоритету розвитку особистості вихованців освітніх закладів району. Акцентувала увагу на креативності як необхідного принципу роботи сучасного педагога.

В практичній частині заходу Калугіна І.М., методист ЦНТТУМ, ознайомила присутніх з проблемою організації та проведення масових заходів, популяризації гуртків даного профілю.

Провела практикум «Методика роботи з обдарованими дітьми щодо залучення їх до науково-дослідницької діяльності».

Присутні ознайомились з відеоматеріалами  Волинського телеканалу «Нова Волинь» з рубрики «Ні-tech підйом», де брали участь вихованці гуртків області.

Практична частина заходу завершилась майстер-класами, які провели:

Музичук А.О., керівник гуртка судномоделювання спортивно-технічного відділу ЦНТТУМ на тему «Підготовка вихованців до участі в масових заходах із судномодельного спорту. Побудова суден. Базові кроки»;

Белогур С.В., керівник гуртка радіоелектроніки Луцького міського ЦНТТУМ на тему «Створення 3D-принтера та руки робота власними руками».

На завершення семінару Цимбалюк І.Л., заступник директора ЦНТТУМ, окреслив спільні перспективи діяльності педагогів району, проаналізував обговорення розглянутих на семінарі проблем, намітив шляхи їх вирішення.

  

 

609

Додати коментар