QR ТЕХНОЛОГІЇ НА ЗАНЯТТЯХ ГУРТКА ІНФОРМАТИКИ

В рамках Тижня інформаційно-технічного відділу 16 квітня у гуртках інформатики (кер. Ковальчук Н.В., Михальчук І.С.) пройшло заняття з використанням технології QR-кодів.

За допомогою QR-коду можна закодувати не лише текст, а й посилання на різні інтернет-ресурси, активні посилання для завантаження контенту, контактні дані, телефонні номери та інше. А для декодування інформації можуть бути використані планшети  та смартфони зі встановленою програмою для зчитування кодів, варто лише піднести камеру на декілька секунд до зображення QR-коду. Програма здійснює розкодування інформації, яку в подальшому можна зберегти на пристрої, або перейти за гіперпосиланням.

Діти не тільки познайомились з тим, що таке QR-код, а й дізналися, як його створювати, де його можна використовувати, також працювали з програмою, що сканує код.

Вихованці гуртків навіть погралися із QR-доміно «Дорожні знаки». Це доміно у вигляді карток, що поділені на дві частини: на одній половині зображений дорожній знак, на другій частині розташований QR-код із завданням – загадками про дорожні знаки. В цю гру краще грати вдвох: один гравець сканує код та читає завдання, що в ньому закодоване, другий – шукає вірну відповідь.  Якщо всі завдання виконані правильно, то діти отримають ланцюжок із карток, а наприкінці гри на останній половинці карточки повідомлення про те, що вони впоралися із завданням. 

Сподіваємося, що вихованцям сподобалось те, що вони почули, побачили та спробували.

213

Додати коментар