ПРОСТІР ДЛЯ СПІЛКУВАННЯ ТА ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ ПЕДАГОГІВ ТА УЧНІВ: РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Викладання – це мистецтво, праця не менш творча, ніж праця письменника чи композитора, але більш важка і відповідальна. Педагог звертається до душі людської не через музику, як композитор, не за допомогою фарб, як художник, а безпосередньо. Виховує особистість своїм прикладом, своїми знаннями і любов’ю, своїм ставленням до світу.

Гарного та сонячного дня, 27 вересня цього року в місті Луцьку, відповідно до плану роботи управління освіти, науки  та молоді облдержадміністрації  на 2017 рік на базі Центру науково-технічної творчості учнівської молоді був проведений обласний семінар-практикум для вчителів фізики загальноосвітніх навчальних закладів та керівників гуртків предметно-технічного профілю науково-технічного напряму позашкільної освіти з проблеми «Формула успішної педагогічної діяльності. Створюємо простір для спілкування та професійного зростання педагогів».

Зміст програми заходу був дуже насиченим та пізнавальним. На початку заходу з привітальним словом до усіх звернулась Бабула І.І., заступник директора з навчально-методичної роботи ЦНТТУМ, яка окреслила основну мету заходу, важливе його значення в системі професійного самовизначення педагогів, адже набуті необхідні знання, вміння і навички, сприяють збільшенню кількості учасників обласних масових заходів, популяризують науково-технічний напрям позашкільної освіти як серед педагогів, так і серед дітей.

У теоретичній частині Гаврилюк А.А., методист предметно-технічного відділу ЦНТТУМ ознайомила присутніх із структурою та основними завданнями відділу, масовими заходами, моніторингом якості роботи з обдарованими дітьми, їхніми досягненнями на обласному та Всеукраїнському рівнях.

Конструктивною та науковою була доповідь Луньова С.В., кандидата фізико-математичних наук, доцента кафедри фізики і електротехніки Луцького національного технічного університету. Розглянувши питання «Елементи ефективного сучасного науково-методичного інструментарію для успішної творчої діяльності педагогів, які організовують роботу гуртків предметно-технічного профілю», він також розповів про напрямки досліджень, які можуть проводити гуртківці. Презентація науково-дослідної лабораторії фізики твердого тіла Луцького національного технічного університету, де проводяться досліди, була доповнена поясненнями про призначення кожного приладу та установки в ній.

На сьогоднішній день побудована співпраця ЦНТТУМ та Луцького ВПУ як запорука успішного професійного навчання інтелектуальної молоді України. Моклиця В.Й., викладач спецпредметів Луцького ВПУ через реалії співпраці окреслив перспективи профорієнтаційної роботи у районах, містах та ОТГ, можливості подальшого навчання вихованців гуртків предметно-технічного профілю науково-технічного напряму позашкільної освіти у професійно-технічних навчальних закладах Волинської області.

Гармонійно доповнила захід та дозволила ознайомитись з практичною діяльністю гуртківців області екскурсія на обласну виставку науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість, тобі – Україно!». Фрагмент тематичної екскурсії «Значення афоризмів під час здійснення пізнавальної діяльності» був її родзинкою.

Практична частина заходу розпочалась із розгляду питання «Розвиток творчості вихованців шляхом застосування сучасного програмного забезпечення», розкритого методистом предметно-технічного відділу ЦНТТУМ Седановим О.О.

Цікавою для усіх присутніх була доповідь Шпирковського В.Г., керівника гуртків радіоелектронного конструювання Локачинського районного будинку школяра з проблеми: «Науково-практична конференція «Крок в науку», як підсумок наукової діяльності учнівської молоді району». Змістовно підготовлена презентація розповіла та підтвердила зацікавленість вихованців гуртків даним напрямком роботи.

Актуальним залишається питання забезпечення гуртків навчальними програмами. Інновації в навчальних програмах з позашкільної освіти за напрямком фізики та астрономії розкрила Калугіна І.М., методист ЦНТТУМ.

З метою популяризації та залучення  до співпраці із ЗМІ учасників заходу був організований перегляд відеозаписів виступів вихованців позашкільних навчальних закладів області на Волинському телебаченні у рубриці «Hi-tech підйом» з аналізом основних помилок та рекомендацій щодо їх виправлення.

Весела кава-брейк «Фізики жартують» дозволила учасникам поспілкуватись, обмінятися думками та досвідом, а круглий стіл з проблеми: «Платформа ЦНТТУМ – творчій простір для подальшого спілкування та професійного зростання педагогів», дозволив обговорити розглянуті на семінарі-практикумі питання, обговорити проблеми, які цікавили представників із навчальних закладів області та їх рішення.

На цьому захід завершився, але подальша співпраця ЦНТТУМ  та навчальних закладів Волинської області у новому навчальному році тільки розпочалась. Тому бажаємо усім творчих успіхів та запрошуємо до плідної співпраці!

 

    

397

Додати коментар