ПІДВИЩУЄМО МАЙСТЕРНІСТЬ

Сучасна позашкільна освіта знаходиться на етапі реформування, коли сучасність вимагає від педагогів вивчення і впровадження в практику сучасних інноваційних технологій. Загальна мета їх впровадження – підвищення ефективності освітнього процесу.

З метою впровадження інноваційних технологій в діяльність керівників гуртків автомоделювання спортивно-технічного профілю науково-технічного напряму позашкільної освіти на базі Центру науково-технічної творчості учнівської молоді 22 січня відбувся семінар – практикум «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на заняттях гуртків автомоделювання».

У заході  взяли   участь керівники гуртків автомоделювання, вчителі трудового навчання, фізики області.

Розпочав роботу семінару-практикуму  заступник директора з навчально-методичної роботи ЦНТТУМ Цимбалюк Іван Лук’янович, розкривши питання «Сучасні підходи до використання інформаційно-комунікаційних технологій у позашкільній освіті». Наголосив, що традиційні методи навчання в закладах позашкільної освіти в сучасних умовах не можуть повною мірою забезпечити необхідний потенціал інтелектуального випередження, що виражається в готовності вихованців до сприйняття нових ідей, знань і технологій.  Відповідно необхідний пошук нових методів, які в більшій мірі забезпечать підготовленість вихованця до швидкої зміни технологій, притаманні сучасному суспільству. Одним із напрямів модернізації системи освіти у позашкіллі є впровадження комп’ютерних технологій у освітній процес.

З організаційно – методичними аспектами впровадження ІКТ в діяльність сучасного закладу позашкільної освіти ознайомила усіх присутніх  методист спортивно-технічного відділу ЦНТТУМ Снітко Руслана Леонідівна. Висвітлила мету впровадження ІКТ в освітній  процес у закладі позашкільної освіти. Снітко Р.Л. зазначила, що  фундаментом роботи керівників гуртків автомоделювання є опора на активне впровадження використання комп’ютерів та мультимедіа, що забезпечує формування: навичок роботи з інформацією, дослідницьких навичок, умінь приймати оптимальне рішення; розвиває комунікативні здібності та дозволяє дати вихованцям стільки інформації, скільки вони потребують.

Кадлубицький Павло Іванович, керівник гуртків автомоделювання ЦНТТУМ  поділився досвідом використання інформаційно-комунікаційних технологій на заняттях гуртків автомоделювання. Цікавим та пізнавальним для учасників заходу стала демонстрація 3D принтера, який  використовується в роботі гуртків автомоделювання.

Семенюк Володимир Степанович, керівник гуртків автомоделювання презентував власну методичну розробку «Фізика.Техніка. Людина. Спорт», в якій подано відомості про транспорт, розробки гурткових занять, креслення та техологічні картки для виготовлення трасових моделей, програма гуртка «Автотрасове моделювання».

Під час практичної  частини семінару-практикуму Кошманюком Миколою Олексійовичом та  Пивоваровим Володимиром Леонідовичом був проведений майстер – клас з  побудови автомоделей «ЕЛ –Іграшка» та «ЕЛ-О», де всі присутні мали змогу отримати  практичні навички виготовлення даних моделей.

На завершення заходу Гудько Ірина Віталіївна, завідуюча спортивно-технічного відділу ЦНТТУМ проаналізувала участь команд Волинської області у масових заходах з автомодельного спорту всіх рівнів,  винесла на обговорення проблеми, досягнення та перспективи розвитку автомодельного спорту на Волині.

 

206

Додати коментар