ПІДКОРЮВАЧІ ПОВІТРЯНИХ ВИСОТ

Авіамоделювання — це технічний вид спорту, в якому учасники змагаються із конструювання та виготовлення моделей літальних апаратів (планерівлітаків,  тощо), у керуванні ними при польотах на швидкість, дальність, тривалість польоту та у виконанні фігур вищого пілотажу. Це унікальний вид технічного спорту, це і серйозне заняття, захоплююче дозвілля! Тут кожен може позмагатися як в конструюванні і виготовленні літальних апаратів, так і в управлінні. Літаки, планери, яскраві фарби, море адреналіну і позитивних емоцій! Все це і є авіамодельний спорт.

З метою стимулювання творчого, інтелектуального, духовного, фізичного розвитку, активізації спортивно-технічної майстерності дітей та юнацтва, задоволення їх потреб у творчій самореалізації з 10 по 12 травня 2019 року в місті Ковелі зібрались 48 вихованців, учасників обласних відкритих змагань учнівської молоді з авіамодельного спорту. Основними завданнями заходу було: організація змістовного дозвілля дітей та юнацтва, подальший розвиток, вдосконалення, популяризація та пропаганда авіамодельного спорту.

Представники 10 команд, які представили заклади освіти Володимир-Волинського, Камінь-Каширського (3 команди), Старовижівського районів, міст Києва, Ковеля, Луцька, та Центру науково-технічної творчості учнівської молоді виборювали нагороди у шести класах моделей:

– «F-2-A»- швидкісний літак;

– «F-2-B»- пілотажний літак;

– «F-4-B»- копія, напів-копія літака;

– «F-5-A» – радіокерована модель літака;

– «F-2-D» – повітряний бій;

– «метальний планер».

Захід оцінювало компетентне журі, яке враховувало майстерність керування літаком, швидкість польоту та якість виготовлення моделі. Учасники та вболівальники заходу були у захваті від екіпажної гонки моделей літака F-2-D, адже відбувалася запекла боротьба між двома пілотами за швидкість та майстерність польоту. Без сумніву, найцікавішим був клас моделей F-4-B – копії, напів-копії літака.

Також, особлива увага  суддівської колегії зверталась на дотримання техніки безпеки під час польоту моделей. Захід зібрав чимало охочих спостерігачів за зльотом-посадкою, польотом, виконанням повітряних завдань радіокерованими моделями, повітряними боями. Саме на таких змаганнях юні авіатори мають змогу відчути конкуренцію, побачити рівень виконавської майстерності суперників, а керівники команд проаналізувати свою роботу, поспілкуватись між собою та обговорити перспективи розвитку авіамодельного спорту на Волині.

Перемогу в командному заліку здобули вихованці Ковельської міської станції юних техніків й вони здобули. Друге місце посіла команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Також призерами стала команда НВК «ЗОШ – гімназія № 2» міста Каменя-Каширського, яка посіла третє місце.

Тож щиро вітаємо переможців змагань та бажаємо юним авіамоделістам спортивних успіхів та нових перемог!

 

288

Додати коментар