ПЕДАГОГИ-ПОЗАШКІЛЬНИКИ ЗІБРАЛИСЯ НА ВСЕУКРАЇНСЬКУ ТОЛОКУ

У місті Києві з 18 по 20 вересня 2019 року відбувся Всеукраїнський форум позашкільників у рамках проекту професійного розвитку «Толока позашкільників» з питання «Формування національно-культурної ідентичності зростаючої особистості в сучасних умовах».

Всеукраїнський форум позашкільників проходив в Пущі-Водиці на базі Міжнародного дитячого центру «Артек», у якому брало участь понад 150 освітян з усіх регіонів України. Учасниками форуму від Центру науково-технічної творчості учнівської молоді були заступник директора з навчально-виховної роботи Шух М.Я. та методист предметно-технічного відділу Гаврилюк А.А.

Триденний інтенсивний форум об’єднав творчі майстерні, тренінги, майстер-класи та виступи провідних педагогів, що зібралися поділитися своїм досвідом.

Перед учасниками «Толоки позашкільників»  виступили: доктор педагогічних наук Іван Бех, доктор педагогічних наук Катерина Журба, заступник кафедри філософії і освіти дорослих Андрій Єрмоленко.

Про професійну підтримку педагогів розказав Іван Литвиненко, директор освітнього проекту «Всеосвіта», який зазначив, що на платформі «Всеосвіта» працівники позашкільної освіти можуть знайти необхідні методичні матеріали, вебінари, а також поділитися своїми надбаннями.

Цікавим був виступ вихованки історичного клубу «Terra incognita» Сватівського молодіжного центру Луганської області, яка поділилась своїми напрацюваннями з питання формування національно-культурної ідентичності.

Довготривалий проект «Толока позашкільників» розпочався в липні 2017 року та закінчується в грудні 2019 року. За цей час організатори та учасники провели шість зустрічей в різних містах України.  «У нас народилося багато спільних проектів. Позашкільники з різних регіонів познайомилися одне з одним і створили власні проекти», – розказала Ольга Просіна, кандидат педагогічних наук, провідний співробітник лабораторії позашкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН.

За час спільної роботи також вийшов посібник «Толока позашкільників» із надбаннями учасників та організаторів. Після завершення толоки учасники отримали сертифікати.

123

Додати коментар