НА ШЛЯХУ ДО ЗДОРОВОГО ТА ЕФЕКТИВНОГО НАВЧАННЯ

Про проблеми техногеного навантаження на природне довкілля, шляхи виходу з екологічної кризи та екологічне виховання підростаючого покоління говорили науковці, екологи, вчителі та керівники гуртків освітніх закладів Волині на науково-практичному семінарі «Науково-технічна творчість і екологія», який відбувся 30 жовтня на базі ЦНТТУМ.

Відкриття семінару розпочало театралізоване дійство «Подих природи»  екологічного театру «Екорух» Волинського обласного еколого-натуралістичного центру (кер. Валентина Федорчук).

Про поєднання науково-технічної творчості з екологічною культурою учнівської молоді, про шлях від вихованця позашкільного закладу до екологічно свідомого громадянина України говорив директор Ігор Стельмащук.

Аспекти сучасних проблем екології та практичних шляхів їх вирішення, питання небезпеки, пов’язанні з наслідками екологічної кризи, були розкриті у виступах Олександра Мартинюка, доктора педагогічних наук, професора СНУ імені Лесі Українки, Ольги Гулай, доктора технічних наук, доцента Луцького НТУ, Григорія Кобеля, кандидата педагогічних наук, доцента СНУ імені Лесі Українки, Анатолія Приходька, заступника начальника відділу держекобезпеки у Волинській області.

Учасники семінару були ознайомлені з проектною діяльністю вихованців закладів позашкільної освіти.

Заслуговують на увагу наукові дослідження по створенню біогазової установки власними руками, про способи переробки вторинної сировини, про економне використання води, дозований полив і програмування управління процесом, про креативну екоархітектуру (Іванова Ірина, вихованка гуртка «Радіоелектроніки» Луцького міського ЦНТТУМ, керівник Белогур С.В.; Музичук Віталій, учень 10 класу Луцької гімназії № 21 ім. Михайла Кравчука, керівник Ройко А.В.; Глушко Маргарита, Копач Анна, Кривицька Юлія, Лукоянова Юлія, Микитюк Анна, Стрєлова Тетяна, вихованки гуртка «Технічний дизайн» Нововолинського Центру дитячої та юнацької творчості, керівник Савчук Л.А.).

Керівники гуртків ЦНТТУМ (Хільчук Ж.Є., Черній Л.Я., Дудар О.Д., Прокопчук С.В., Сива О.В., Мєлєшкова Н.В., Кремінь Г.А., Седанов О.О.) провели майстер-класи по використанню покидькового матеріалу у виготовленні корисних речей, поділилися досвідом формування екокультури у вихованців, впровадження ергономіки на шляху до здорового та ефективного навчання.

157

Додати коментар