ОБЕРЕЖНО, БОРЩІВНИК!

В останні роки на території області поширився бур’ян, так званий борщовик  Сосновського. Листя і плоди  борщовика багаті ефірними маслами. Дотик до рослин деяких видів цього роду може викликати подразнення і опік шкіри за рахунок того, що всі частини рослин містять фуранокумаріни – речовини, що різко підвищують чутливість організму до ультрафіолетового випромінювання. Найсильніші опіки борщовик викликає, стикаючись з шкірними покривами в ясні сонячні дні. Але щоб отримати опік, достатньо і нетривалого і несильного опромінення сонцем ділянки шкіри, забрудненого соком рослини.

Як правило, на уражених ділянках шкіри виникає опік другого ступеня (пухирі, заповнені рідиною). Час прояви опіку від кількох годин до кількох діб. Особлива небезпека полягає в тому, що дотик до рослини перший час не дає жодних неприємних відчуттів. Борщівник також є контактним і дихальним алергеном і має сильний запах, який відчувається вже в п’яти метрах від рослини.Чим би не спричинено подразнення,  головне,  скоріше змити отруту з рук і інших частин тіла. Якщо реакція все-таки виникла, існує багато способів зменшити свербіння і підсушити пухирі, що вискочили на шкірі.

borshhovik1Росте він обабіч річок, доріг, лісів та полів, а тепер поступово перебирається і на поля, дачні ділянки.

Методом боротьби з поширенням цієї рослини в дикій природі є картування зон його самосіву та знищення рослин до появи насіння. Більш ефективне знищення рослин з викопуванням і спалюванням коренів. На оброблюваних землях можливо точкове застосування гербіцидів загальної дії. Кущі його можуть довго рости на одному місці. Важливо «квітку-шапку» скосити, намагаючись триматися якомога далі від рослини. Щоб сік не потрапив на руки, натягніть гумові рукавички.

Найкращий ефект виходить, коли обробити бур’ян при формуванні першої розетки листя раундапом. Якщо ж взялися за боротьбу з цим бур’яном всередині вегетації, то краще його скосити, а гербіцидом обробити листя, що залишилося, і додатково залити розчин препарату в порожнисту трубку стебла.

Коли рослина росте на узбіччі дороги, то обробіток можна зробити суцільно. Якщо на обробленій ділянці планується і надалі садити або сіяти культурні рослини, то обприскування раундапом проведіть за два тижні до посіву або висаджування. Витрата розчину — 5 літрів на 100 квадратних метрів площі. І, звісно, при обробці дотримуйтесь правил техніки безпеки.

Працівники Державної екологічної інспекції звертають увагу на  проблему розповсюдження борщовика і закликають вжити потрібних заходів щодо її ліквідації. Невжиття заходів по боротьбі з бур`янами згідно статті 52 Кодексу України про адміністративне порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80  неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

204

Додати коментар