«Мистецтво – це час і простір,

в    якому живе краса людського духу»

В.О. Сухомлинський

В усі часи народне мистецтво вважалось фундаментом художньої культури.  Традиційне українське народне мистецтво – невід’ємна складова сучасної культури та  унікальний світ духовних цінностей.

Ознайомлення з народним мистецтвом з дитячого віку необхідне в моральному становленні кожної особистості. Воно є неоціненним засобом виховання любові до рідного краю, формування почуття краси мистецтва, розкриває багатство культури українців, знайомить з їх минулим і сучасним, допомагає засвоїти національні звичаї та традиції.

На сьогодні в гуртках, студіях та інших творчих об’єднаннях декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва закладів освіти нашої області займається  9178 дітей.

Протягом квітня місяця кращі свої роботи творча учнівська молодь презентувала на обласній виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва  «Знай і люби свій край».  У  виставці-конкурсі  взяли  участь  вихованці   закладів   освіти  районів, міст, об’єднаних територіальних громад області.  На захід представлено понад 220 робіт з таких видів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва: художня вишивка (ниткою, бісером, стрічками), ткацтво, художня аплікація (соломка, береста, шкіра, тканина), художня обробка дерева та шкіри, витинанка, паперова пластика, плетіння з соломки, гончарство та художня кераміка, народна іграшка, ниткографія, художнє в’язання гачком, тістопластика, бісероплетіння, художній розпис (скло, дерево, тканина), декоративний розпис, народний живопис, графіка, живопис.

Роботи переможців обласної виставки-конкурсу будуть представлені на Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» в м. Києві.

Виставка дитячої творчості дає змогу підтвердити, що декоративно-ужиткове мистецтво збагачується новими аспектами філософсько-естетичного звучання, його змістовна краса потрібна підростаючому поколінню, в наш час зростає його художньо-культурна цінність.

НАКАЗ про підсумки обласної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

308

Додати коментар