МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ

Володієш інформацією – володієш світом.

Сповіщений – значить озброєний!

Ці фрази завжди були актуальні, але зараз, у вік інформативного буму, важливо не тільки знайти інформацію, але й вміти взяти з неї саме найважливіше.

Всесвітній день інформації  відзначається щорічно 26 листопада за ініціативи Міжнародної академії інформатизації, що має генеральний консультативний статус в Економічній і Соціальній радах ООН.

Існує і Міжнародний день захисту інформації, який щорічно відмічається  30 листопада, адже широке застосування інформаційних технологій у практичній діяльності людини в поєднанні зі зростанням обсягу мережевих операцій привело до необхідності посилення захисту інформації на комп’ютерах і в мережах.

Проблема захисту інформації в даний час вийшла на перше місце серед всіх завдань, пов’язаних з впровадженням інформаційних технологій. Сучасні комп’ютерні системи контролюють і управляють роботою ядерних боєголовок, десятками тисяч найскладніших хімічних виробництв і величезних заводів, тисячами літаків, що знаходяться в повітрі одночасно, промисловими ядерними реакторами, сотнями навігаційних, дослідницьких і військових супутників.

Збиток від “комп’ютерних” злочинів щорічно оцінюється десятками мільярдів в грошових одиницях найбільш розвинених в застосуванні інформаційних технологій країн.

З кожним роком все більше дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів сприяє цій тенденції. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Саме про це та багато іншого розповідали вихованцям інформаційно-технічного відділу для того, щоб вони знали та вміли захистити себе в Інтернеті.

 

 

 

 

 

 

235

Додати коментар