МИ ВИБИРАЄМО ЖИТТЯ

Флешмоб

 50 причин дожити до ста років

У житті сучасного суспільства особливо гостро повстали проблеми суїцидальної поведінки. Людина живучи в суспільстві, зазнає впливу соціального середовища і сама впливає на нього. Постійні труднощі, які вона переживає, послаблюють її адаптивні можливості. Це зумовлює агресивність особистості, дисонанс, депресію, неадекватну самооцінку. Поєднання кількох мотивів (особистісних і ситуативних) спричинює суїцидальну поведінку людини.

Україна увійшла до групи країн із високим рівнем суїцидальної активності. Особливо викликають турботу у науковців та фахівців-практиків випадки суїцидальної поведінки серед молоді. Кризові процеси в економіці та суспільному житті спричинили нову соціальну ситуацію розвитку особистості. Молоді люди, з властивими їм емоційною нестійкістю, імпульсивністю, високою навіюваністю, опинились в складних умовах самовизначення, в ситуації незадоволення значущих соціальних потреб, що породило зростання соціально дезадаптованої поведінки. Статистичні дані свідчать про актуальність проблеми профілактики самогубств серед молоді. Згідно з результатами соціально-психологічних досліджень 27,7% молодих людей іноді втрачають бажання жити; 17,8% – вважають, що нікому до них немає справ; 25,5% – не завжди можуть розраховувати на допомогу близької людини; 51,9% – мають агресивні прояви, тобто не стримуються в ситуації конфлікту.

Протягом лютого в Центрі науково-технічної творчості учнівської молоді відбувався флешмоб «50 причин дожити до ста років».

Метою проведення заходу було розглянути проблему суїциду через призму психології підлітка; акцентувати увагу на аморальності гри власним життям та небезпеці такої поведінки; розкрити значення і цінність життя людини; формувати уміння бачити в життєвих негараздах лише тимчасові труднощі і бажання долати їх.

Захід проходив у формі години спілкування «Ми вибираємо життя», а на завершення учасники флешмобу  створили  малюнки на тему « Чому я хочу дожити до 100 років».

 

 

  

          

Коли вам раптом стане погано, передивіться малюнки, прочитайте вголос, і вам обов’язково захочеться жити, оскільки багато чого ще не зроблено, не відкрито, не створено…

Життя, яким би не було, є благом, вище за яке немає нічого.

(Л. Толстой)

581

Додати коментар