МАЙСТЕР-КЛАС З ПИСАНКАРСТВА “СОНЦЕ В ДОЛОНІ”

Писанка – це неповторне   багатство.

Його треба берегти, як безцінний скарб.

Нам слід пишатися ним  перед усім  світом

О.Довженко 

У холі першого поверху Центру науково-технічної  творчості учнівської молоді 6 та 7 квітня 2017 року відбувся майстер-клас з розпису писанок та виготовлення великодніх листівок.

Мета дійства – донести людям, що писати писанки це цікаво, легко і ця українська традиція повинна відроджуватися і передаватися у спадок.

З 12.00 до 14.00  до великодньої майстерні було запрошено вихованців гуртків раннього розвитку дитини,  де наймолодші із задоволенням виготовляли великодніх кроликів та зайчиків. Також для зацікавлення малечі після майстер-класу вони  переглядали тематичні мультфільми.

З 15.00 до 18.00 усі бажаючі мали змогу згадати прадавню народну традицію-писати писанки. Майстриня, керівник гуртка «Образотворче мистецтво» Черній Леся Яківна  розповіла присутнім про особливості, символіку, використання, поєднання кольорів та орнаментів, їх значення та технологію нанесення візерунку на яйце. Після ознайомлення з усіма тонкощами писанкарства, юні учасники заходу приступили до розпису яєць. Паралельно із цим на великому екрані транслювався документальний фільм «Магічні коди писанок. Як створювали оберіг роду?»  Скільки радості та захоплення було в діток, коли вони писачками наносили воскові орнаменти!До розпису із задоволенням та захопленням долучилися  батьки та працівники ЦНТТУМ. Присутні дружно зауважили, що процес писанкарства вимагає пильної уваги та майстерності рук. Діти та дорослі залишились під враженнями від майстер-класу, здобувши незабутній досвід у мистецтві писанкарства. Усі писанки були використані для оздоблення оберегу, який прикрашає хол першого поверху, радуючи око усім перехожим.

В народі кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки». Кожна писанка – це ніби маленький світ. Тут і небо із зірками, і вода з рибами, і дерева з птахами, і тварини, і засіяне поле, і храми з куполами… Писанка – одна зі стародавніх форм українського національного розпису, це символ весни, сонця, повернення природи до життя. Жоден з нас навіть не може уявити Великдень без писанок.

 

 

 

 


P.S. Висловлюємо щиру подяку Черній Л.Я., Мєлєшковій Н.В., Кремінь Г.А., Плащевській С.А., Волох Л.В., Федун О.В. Іваницькій О.А. та усім, хто долучився та допоміг у проведенні майстер-класу.

710

Додати коментар