МАГІЯ УКРАЇНСЬКИХ ТРАДИЦІЙ

На сучасному етапі у виховній діяльності педагога велике значення має національне виховання. Це виховання дітей на культурно-історичному досвіді рідного народу, його традиціях, звичках і обрядах, багатовікових виховних традиціях, духовності. Одним із принципів національного виховання є прищеплення шанобливого ставлення до культури, спадщини, національної обрядовості свого народу. Шляхами та засобами реалізації національної системи  виховання є рідна мова, рідна історія, природа рідного краю, фольклор, національне мистецтво, народний календар, національна символіка, родинно-побутова культура, національні традиції, звичаї та обряди.

З метою ознайомлення дітей з давніми традиціями українського народу, зі звичаями проведення вечорниць та обрядами ворожіння 12 грудня 2018 року відбулися вечорниці до дня святого Андрія на тему: «Магія українських традицій». У заході взяли участь вихованці гуртків «Флористика та фітодизайн» (керівник гуртка Мєлєшкова Н.В.), «Конструювання та моделювання одягу» (керівник гуртка Сива О.В.).

Під час заходу керівники гуртків розповіли дітям про особливості святкування дня Андрія Первозванного. Вихованці дізналися цікаві подробиці проведення вечорниць у давні часи: звичай пекти калиту, приготування балабушок та вареників, ворожіння на насінні конопель, на різних речах тощо.

Звичайно, вихованцям було цікаво самим взяти участь в обрядах ворожіння. Діти кусали калиту, куштували вареники з несподіваним наповненням. Ще вони із захопленням ворожили на свічках, чоботах тощо.

Виховний захід пройшов в атмосфері веселощів, гумору, позитивного настрою. Важливим виховним моментом цього свята було  через ігри та забави сформувати у дітей почуття поваги до історичного минулого рідного краю, прагнення зберегти культурне надбання свого народу.

Багатющий скарб звичаїв ми отримали в спадок і мусимо зберегти його та, нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв’язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам’ять української нації.

260

Додати коментар