КРУТИ. БАЛАДА ПРО НЕСКОРЕНИХ

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут. У 1918 році під селищем Крути відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії. В загальному бій тривав 3 дні. 29 січня було вбито останнього з трьохсот крутівських героїв. Пізніше вдалося знайти лише 30 скалічених тіл юнаків, більшість з яких урочисто поховали у братській могилі в Києві на Аскольдовому цвинтарі.

«Стримайте ж ваші сльози, які котяться: ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни, і Вітчизна збереже про них вдячну пам’ять на віки вічні», – сказав Президент УНР Михайло Грушевський під час поховання героїв.

З метою вшанування пам’яті героїв Крут, формування почуття національної самосвідомості та патріотизму у гуртку «Дизайн виготовлення штучних квітів» (кер. Мєлєшкова Н. В.) відбувся виховний захід – сторінка пам’яті на тему: «Крути. Балада про нескорених». Під час заходу вихованці дізналися про перебіг бою під Крутами, який у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді.

Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. «Понад все вони любили свій коханий край», – писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.

Крути_Мєлєшкова17 Крути_Мєлєшкова171

Крути_Мєлєшкова172

Крути_Мєлєшкова173Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них – невмируща. Вічна їм слава!

281

Додати коментар