ІСТОРИКО-ТЕХНІЧНЕ СТЕНДОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ, ЯК МІКРОСВІТ ТЕХНІКИ В ДИТЯЧИХ РУКАХ

31 березня 2018 року базі Центру науково-технічної творчості учнівської молоді було проведено обласну відкриту виставку-конкурс з історико-технічного стендового моделювання. Це один із напрямів моделювання, де усі стендові моделі – копії виготовляються з урахуванням дотримання копійності до історичного прототипу. Виготовлення таких моделей вимагає не лише певних навичок роботи із спеціальними матеріалами та інструментами, а й поглиблених знань з історії, вміння працювати з різними джерелами інформації, вести пошуково – дослідницьку роботу.

Захід проводився з метою національно-патріотичного виховання дітей, популяризації масштабного моделізму, як виду технічної творчості, організації змістовного дозвілля дітей та учнівської молоді, пошуку та підтримки технічно обдарованої учнівської молоді, стимулювання їх інтелектуального, духовного розвитку.

Не зважаючи на те, що даний вид діяльності притаманний чоловічій статті, приємним та несподіваним був той факт, що серед 30 учасників заходу участь взяли і дівчата, які захопились даним видом творчості.

Загалом, у виставці-конкурсі взяло участь 10 команд, які представили заклади освіти Горохівського, Камінь-Каширського, Ківерцівського, Локачинського, Луцького, Старовижівського районів, міст Володимира-Волинського, Луцька, Нововолинська та Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Учасники заходу демонстрували свої вміння із створення моделей, ділилися секретами майстерності стендового моделізму та прагнули отримати перемогу у номінаціях: авіація, космічна техніка, автомобілі, бронетехніка, флот, фігури, діорами, моделі з паперу, фентезі, «Збройні сили України», залізничний транспорт.

При оцінюванні головна суддівська колегія виставки-конкурсу брала до уваги загальне враження від моделі, виготовлення зовнішніх поверхонь моделі, деталювання внутрішніх об’ємів моделі (двигуни, силові пристрої, шасі та інше), озброєння, спецобладнання, рухомі елементи, камуфляж, пофарбування, розпізнавальні знаки, технічні надпис, сліди впливу оточуючого середовища та спеціальні ефекти. Втретє за історію проведення заходу підготовлено для учасників теоретичний залік з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, який показав хороші знання учасників заходу.

Дипломами управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації та кубками нагороджені за зайняте:

І місце – команда Нововолинської ЗОШ І-ІІІст. № 2;

ІІ місце – команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді;

ІІІ місце – команда Володимир-Волинського центру позашкільної освіти.

Переможці особистого заліку отримали грамоти управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації та медалі.

Для усіх учасників цей захід став живим уроком історії та, водночас, реальним інструментом концентрації уваги навколо історичної спадщини, що виконує пріоритетні завдання збереження пам’яті про події, пов’язані з героїко-патріотичним минулим.

486

Додати коментар