БЕЗ ТВОРЧОГО ПОШУКУ НЕМАЄ СПРАВЖНЬОГО МИСТЕЦТВА

У скарбниці української художньої культури чільне місце належить народному мистецтву і, зокрема, декоративно-ужитковому. Це мистецтво має яскраво виражений національний характер і відзначається багатством видів, форм, жанрів, які сьогодні переживають своє відродження. У народному мистецтві волинського краю не лише відчувається подих глибокої історії, а й зберігається вивірена віками гармонія між красивим і корисним.

Залучення вихованців позашкільних навчально-виховних закладів до джерел народної творчості має важливе значення  у формуванні їх національної свідомості, сприяє  вихованню цілісного духовного світу учнівської молоді, професійному самовизначенню.

Координаційним центром по збереженню, відродженню і розвитку народних промислів в гуртках  та інших творчих об’єднаннях декоративно-ужиткового  мистецтва в області є лабораторія декоративно-прикладного мистецтва, яка  розпочала свою роботу в 1991 році. Очолила роботу завідуюча лабораторією – відмінник освіти України Галина Миронівна Юрчинська.

На сьогодні лабораторія  є джерелом інформації для напрацювання та видання методичних матеріалів, рекомендацій, збірок з різних  видів ДПМ, вивчається та узагальнюється досвід кращих керівників області. На базі лабораторії проводяться обласні семінари, семінари-практикуми, надаються консультації, методична та практична допомога, проводяться майстер-класи з  декоративно-ужиткової творчості. Для творчої та обдарованої молоді проводяться обласні виставки та виставки-конкурси: декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край!», очний конкурс малюнків в техніках живопис, графіка, комп’ютерна графіка  на військово-патріотичну тематику, заочний конкурс дитячих малюнків вихованців закладів позашкільної освіти “Безпека дитини – добробут країни” тощо. Проведення всіх обласних заходів є підсумком плідної роботи педагогів та дитячих колективів по збереженню народних ремесел краю, реалізації творчих здібностей талановитої молоді у вишивці, ткацтві, лозоплетінні, гончарстві та інших видах  декоративно-ужиткового мистецтва. Кращі роботи юних умільців волинського краю лабораторія презентує на різноманітних виставках Всеукраїнського та міжнародного рівнів.

                                               laboratorij_1                    laboratorij_2