ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ДИТЯЧОГО МАЛЮНКА

«ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ»

Управління Держпраці у Волинській області приймає малюнки дітей віком від 6 до 18 років для участі у першому етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Головною метою конкурсу є привернення уваги суспільства, зокрема дітей і молоді, до питань охорони праці, виховання культури безпеки праці, формування свідомої позиції молоді щодо безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя.

Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» присвячений Дню охорони праці в Україні. Ця дата відзначається щорічно 28 квітня – у Всесвітній день охорони праці згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 р. №685/2006.

Вихованці гуртків художньо-технічного відділу Центру науково-технічної творчості учнівської молоді також долучились до участі у відбірковому регіональному турі. Під час занять юні художники натхненно  втілювали своє бачення даної проблеми в малюнках.

Бажаємо юним художникам успіхів, перемог, невичерпної енергії та творчої наснаги!

ЗИМОВА КАЗКА

Зима – це казка наяву…
Вона приходить поступово,
I ось вночі вже випав сніг,
I стало все навкруг казково…

Зима, неначе казка, де панує царство снігу і морозу, яка вплітається новорічними та різдвяними святами. Милують око засніжені краєвиди, що виблискують діамантовим сяйвом,  розписані найдорожчою кришталево-білою фарбою із сріблястими відблисками шибки вікон. Дерева на вулиці у важких коштовних шатах, пишно окутані  білою пухкою тканиною та ще прикрашені мерехтливими кольоровими вогниками, що передають веселий настрій та святковий дух Різдва.

Очікуючи чарівних змін у природі та Новорічних свят, вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» проявили свою фантазію та майстерність, яка втілилася у виставці тематичних композицій під назвою «Зимова казка».

Кожен вихованець натхненно підійшов до вирішення творчого завдання: розпис на склі, пластилінова пластика, виготовлення ялинкових прикрас – це далеко неповний мистецький арсенал, який послугував для реалізації нестримної дитячої уяви.

Відвідати виставку та долучитись до світу зимових фантазій вихованців гуртка «Образотворче мистецтво» (керівник-методист гуртка Черній Л.Я.) можна у холі та 115 каб. Центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Ласкаво просимо завітати до нашої зимової казки!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ОСІНЬ ВСЕ РОЗМАЛЮВАЛА

Осінь фарби готувала,
У відерця наливала.
Змішувала, чаклувала,
Потім все розфарбувала.
Придивіться, все довкола
Стало різнокольоровим!
Н. Замрія

Осінь – чарівна пора! Вона зачаровує своїми золотими барвами кожного, напевно для того, щоб люди не так сумували за літом.  Це такий непомітний  перехід з літа на зиму. Саме восени, ми маємо можливість бачити багато колоритного, дивовижного, неповторного, спостерігати за плавним перебігом кольорової гами, яку малює сама найталановитіша художниця світу – природа. Але, нажаль, люди не можуть довгий час милуватися осінніми явищами, захоплюватися різнобарв’ям краси дерев, які прикрашенні святковим вбранням із листя.

 Щоб вловити цю осінню мить, і чим найдовше, затримати у своїх думках, вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» (керівник гуртка Черній Л.Я.) вдало передали осінній настрій на своїх полотнах, на аркушах паперу, за допомогою творчої уяви, фантазії. Юні художники створили композиції за сюжетом «Осінь все розмалювала». Вони навчилися будувати певний образ на площинні, формувати свою думку за допомогою малюнка, отримали елементарні навички роботи з фарбами. Гуртківці освоїли нову техніку малювання на тканині і ознайомилися з такими жанрами образотворчого мистецтва, як пейзаж та натюрморт.

Захід позитивно налаштував дітей до навчання, підняв творчий потенціал, долучив до прекрасного та об’єднав учасників спільними творчими пошуками. Вихованці із задоволенням поділились своєю майстерністю та досягненням.

Запрошуємо всіх відвідати дитячу виставку «Осінь все розмалювала» (каб. 115, І – поверх вхідного холу  ЦНТТУМ).

 

ОСІНЬ ЗОЛОТА

Ось  і настає один з найгарніших осінніх періодів — золота осінь. Цей період осені не дарма називають золотим, адже листя на деревах із зеленого перефарбовується в різні відтінки золотого: жовта охра, червона мідь, зеленувата латунь, коричнева бронза, блідо-жовте і оранжево-жовте золото. Подивишся на ліс, який весь пофарбований в такі відтінки, й мимоволі подумаєш: так, золота осінь. Багато художників люблять писати саме осінні пейзажі, які надають  їм найбагатший вибір фарб.

Проведення виставки  дитячого малюнка «Осінь золота»  також стало вже доброю традицією юних художників  гуртка «Декоративно-ужиткове мистецтво». В цьому році на виставці представлено біля 80 творчих робіт вихованців гуртка виконаних  в техніці гуаш. Вік учасників від 5 до 13 років.

Серед вихованців молодшої вікової категорії вражають декоративні  роботи Омельчук Вікторії, Будневської Аделіни, Будневської Олександри, Стецун Маргарити, Тарасюк Анни, Шадрунової Валерії; серед дітей середньої вікової категорії – живописні роботи Матвійчук Олександра, Огороднічук Анастасії та Тарасюк Наталії. Така виставка змушує нас переконатись в тому, що дітям подобається не тільки сонячно-веселкове літо, а й  яскраві барви осені, високе прозоре небо, кучугури золотавого листя, мрійливий осінній  дощик… Роботи хвилюють та захоплюють, пробуджують почуття прекрасного  та зміцнюють віру у все добре.

Розвитку здібностей та обдарувань юних художників сприяє неповторна атмосфера творчості, яка панує під час занять гуртка. Керівник гуртка Літвінчук С.М. може доторкнутись до душі кожної дитини, щоб  звернути увагу на ніким не помічену осінню красу рідної природи та навчити відтворили її на папері.

 

   

  

 

Виставка  дитячих робіт розгорнута в холі ЦНТТУМ і всі бажаючі  мають можливість зазирнути в чарівний світ дитячої уяви та насолодитися яскравими барвами осені.

ЛЮБІТЬ  УКРАЇНУ

Любіть Україну, як сонце, любіть,

Як вітер, і трави, і води,

 В годину щасливу і в радості мить,

Любіть у годину негоди!

Любіть Україну у сні й наяву, 

Вишневу свою Україну,

Красу її, вічно живу і нову,

І мову її соловʼїну…

На виконання завдань Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки,  з метою виховання громадянських почуттів та усвідомлення пріоритету загальнолюдських цінностей, формування та розвитку мотивації, спрямованої на підготовку до захисту Вітчизни на прикладі подвигу героїв сьогодення, виявлення обдарованих дітей, сприяння подальшому розвитку та підтримки юних талантів Волині 20 жовтня 2018 року на базі Центру науково-технічної творчості учнівської молоді уже втретє відбувся обласний конкурс  малюнків  в техніках живопис, графіка, комп’ютерна графіка на військово-патріотичну тематику.

З вітальним словом та побажаннями творчих здобутків до учасників конкурсу звернувся Ігор Стельмащук, директор Центру науково-технічної творчості учнівської молоді, з організаційними   питаннями  щодо умов проведення обласного конкурсу ознайомила учасників завідуюча лабораторії художньо-технічного відділу Галина Юрчинська.

У заході взяло участь 18 команд з районів, міст, об’єднаних територіальних громад області (51 учасник), які працювали  в номінаціях «живопис», «графіка» та «комп’ютерна графіка» (графічні редактори Paint, Adobe Photoshop, Corel Draw). Журі конкурсу  відмітило високу підготовку учасників конкурсу.

Переможцями в номінації «живопис» стали:

І місце:

– Литвинова  Марія, вихованка художньої студії «Чарівна палітра» Маневицького районного ЦТДЮ за роботу «У зоні АТО промінь сонця погас, та спокою в серці немає у нас: тривожно ми день  проводжаємо в ніч і холод чужинський повзе зусібіч»,

ІІ місце:

– Ольхова Лідія, учениця КЗ «Луцька ЗОШ I-II ступенів № 11 колегіум Луцької міської ради» за роботу  «Хай тихо стане в нас від миру»,            

ІІІ місце:

– Здолбіцька Світлана, вихованка гуртка «Образотворче мистецтво» Центру науково-технічної творчості учнівської молоді за роботу «Погляд в майбутнє»;

в номінації «графіка»:

І місце:

–  Битова Олександра, учениця КЗ «Луцька ЗОШ I-II ступенів № 11 колегіум Луцької міської ради» за роботу «Птахи з ароматом свободи»,

ІІ місце:

– Хамулка Каріна, учениця ЗОШ I-III ступенів с. Лище Луцького району за роботу «Наш корабель – за мир та злагоду»,

ІІІ місце:

– Лукашова Ірина, вихованка гуртка «Образотворче мистецтво» Шацького районного БДЮТ за роботу «Ми козацького роду»;

в номінації «комп’ютерна графіка»:

І місце:

– Павловська Софія, вихованка гуртка «Юні користувачі ПК»  Центру науково-технічної творчості учнівської молоді за роботу «В кого бджоли, в того мед»,

ІІ місце:

– Марощук Марія, учениця Княгининівського НВК «ЗОШ I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад» Луцького району за роботу «Голуб миру»,

ІІІ місце:

– Сорочук Анастасія, вихованка гуртка «Кольоровий водограй» Камінь- Каширського районного будинку дитячої та юнацької творчості за роботу «Герої не вмирають».

В командному заліку перемогу здобули:

І місце: команда Луцького району,

ІІ місце: команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді,

ІІІ місце: команда м. Луцька.

 

 

 

 

Вітаємо переможців та всіх учасників обласного конкурсу! 

Бажаємо досягти в житті бажаних вершин та ніколи не забувати про те, що немає межі вдосконаленню таланту!

 

«ГАРМОНІЯ ДИТЯЧОЇ ФАНТАЗІЇ»

(виставка до Дня захисту дітей) 

Щороку в перший день літа ми відзначаємо Міжнародний день захисту дітей. Цей день є не тільки святом для  дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права своєї малечі, щоб вони росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою та в майбутньому стали гідними громадянами своєї країни.

 Саме до цього свята приурочена підсумкова виставка вихованців гуртка «Образотворче мистецтво» (кер. Черній Л.Я.) «Гармонія дитячої фантазії».  Мета виставки – формувати у дітей почуття людяності, добра, милосердя, дружби до своїх ровесників, що передається в роботах через кольорову гаму настроєм, гармонією сюжетного задуму, почуттям краси. В представлених дитячих роботах розкриваються творчі здібності, майстерність, навики,  які вихованці здобували на заняттях впродовж навчального року.

Дитяча виставка  покликана дарувати радісні моменти тим, хто по справжньому цінує творчу дитячу працю, оцінити її, насолодитися кожною роботою.

По підсумках виставки та з нагоди Міжнародного дня захисту дітей кращі вихованці гуртка нагородженні грамотами Центру науково-технічної творчості учнівської молоді. 

 

«МАМА – ЦЕ СИНОНІМ СЛОВА ЛЮБОВ!»

Не попрощались ще з зимою,

А вже весна несе тепло.

І свято мами дорогої,

Як завжди вчасно вже прийшло!

 

З приходом весни у гуртку «Образотворче мистецтво» (керівник Черній Л.Я.) відбулося відкритевиховне   заняття   присвячене   найріднішій    людині  –   МАМІ!

Мама  –  наш найкращий друг, добрий порадник, щедрий помічник. А ще вона є для кожної дитини найгарнішою, найласкавішою, найніжнішою, найдобрішою  людиною на землі.

До цього заходу всі вихованці гуртка готувались завчасно: вчили вірші, готували подарунки, малювали портрети своїх рідних матусь. У своїх творчих малюнках всі діти намагались створити самий теплий, яскравий, світлий, іноді по-дитячому наївний образ своєї мами. Кожна дитина в своїй  роботі передала особливу гаму почуттів до своєї матусі у вигляді яскравих кольорів фарб, у гармонійному поєднанні квітів,  птахів, а дехто показав свою маму заклопотану у своїх професійних справах. Експозиція виставки  малюнків  була розгорнута в залі під час проведення заходу, що дало змогу всім присутнім насолодитись дитячою творчістю.

Скажемо спасибі ми, рідненькі, вам,
Бо земля красива добротою мам,
Молода й щаслива в такі дні вона,
Бо без мам не може
Надійти весна!

 

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці. Вперше він відзначався у 2003 році. У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули чи отримали травми на виробництві.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно  Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня. Статтею 43 Конституції України гарантовано, що кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці.

Навчання працюючих безпечних умов праці — одна з головних складових в охороні праці, а тому розпочинати виховувати небайдужість до цінності свого життя і здоров’я, життя і здоров’я оточуючих, формувати високу культуру безпеки праці слід ще з раннього дитинства.

З метою популяризації питань охорони праці, виховання високої культури безпеки праці серед молоді та з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці у 2018 році оголошено проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».

Обласний конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей» проводиться  з нагоди Дня охорони праці в Україні у рамках Всесвітнього дня охорони праці. Конкурс організовується і проводиться Управлінням Держпраці у Волинській області та управлінням освіти, науки та молоді облдержадміністрації  і складається з двох етапів: грудень 2017 – лютий 2018 року – відбіркові регіональні тури; березень – квітень 2018 року – фінал та оголошення переможців.

Вихованці гуртків образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва лабораторії художньо-технічного відділу Центру науково-технічної творчості учнівської молоді також зголосились взяти участь у конкурсі та під час занять натхненно  втілювали своє бачення даної проблеми в малюнках. Кращі творчі роботи гуртківців були відібрані для участі в обласному конкурсі дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».

Тож побажаємо юним художникам успіхів, перемог, невичерпної енергії та творчої наснаги!