«ГАРМОНІЯ ДИТЯЧОЇ ФАНТАЗІЇ»

(виставка до Дня захисту дітей) 

Щороку в перший день літа ми відзначаємо Міжнародний день захисту дітей. Цей день є не тільки святом для  дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права своєї малечі, щоб вони росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою та в майбутньому стали гідними громадянами своєї країни.

 Саме до цього свята приурочена підсумкова виставка вихованців гуртка «Образотворче мистецтво» (кер. Черній Л.Я.) «Гармонія дитячої фантазії».  Мета виставки – формувати у дітей почуття людяності, добра, милосердя, дружби до своїх ровесників, що передається в роботах через кольорову гаму настроєм, гармонією сюжетного задуму, почуттям краси. В представлених дитячих роботах розкриваються творчі здібності, майстерність, навики,  які вихованці здобували на заняттях впродовж навчального року.

Дитяча виставка  покликана дарувати радісні моменти тим, хто по справжньому цінує творчу дитячу працю, оцінити її, насолодитися кожною роботою.

По підсумках виставки та з нагоди Міжнародного дня захисту дітей кращі вихованці гуртка нагородженні грамотами Центру науково-технічної творчості учнівської молоді. 

 

«МАМА – ЦЕ СИНОНІМ СЛОВА ЛЮБОВ!»

Не попрощались ще з зимою,

А вже весна несе тепло.

І свято мами дорогої,

Як завжди вчасно вже прийшло!

 

З приходом весни у гуртку «Образотворче мистецтво» (керівник Черній Л.Я.) відбулося відкритевиховне   заняття   присвячене   найріднішій    людині  –   МАМІ!

Мама  –  наш найкращий друг, добрий порадник, щедрий помічник. А ще вона є для кожної дитини найгарнішою, найласкавішою, найніжнішою, найдобрішою  людиною на землі.

До цього заходу всі вихованці гуртка готувались завчасно: вчили вірші, готували подарунки, малювали портрети своїх рідних матусь. У своїх творчих малюнках всі діти намагались створити самий теплий, яскравий, світлий, іноді по-дитячому наївний образ своєї мами. Кожна дитина в своїй  роботі передала особливу гаму почуттів до своєї матусі у вигляді яскравих кольорів фарб, у гармонійному поєднанні квітів,  птахів, а дехто показав свою маму заклопотану у своїх професійних справах. Експозиція виставки  малюнків  була розгорнута в залі під час проведення заходу, що дало змогу всім присутнім насолодитись дитячою творчістю.

Скажемо спасибі ми, рідненькі, вам,
Бо земля красива добротою мам,
Молода й щаслива в такі дні вона,
Бо без мам не може
Надійти весна!

 

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці. Вперше він відзначався у 2003 році. У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули чи отримали травми на виробництві.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно  Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня. Статтею 43 Конституції України гарантовано, що кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці.

Навчання працюючих безпечних умов праці — одна з головних складових в охороні праці, а тому розпочинати виховувати небайдужість до цінності свого життя і здоров’я, життя і здоров’я оточуючих, формувати високу культуру безпеки праці слід ще з раннього дитинства.

З метою популяризації питань охорони праці, виховання високої культури безпеки праці серед молоді та з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці у 2018 році оголошено проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».

Обласний конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей» проводиться  з нагоди Дня охорони праці в Україні у рамках Всесвітнього дня охорони праці. Конкурс організовується і проводиться Управлінням Держпраці у Волинській області та управлінням освіти, науки та молоді облдержадміністрації  і складається з двох етапів: грудень 2017 – лютий 2018 року – відбіркові регіональні тури; березень – квітень 2018 року – фінал та оголошення переможців.

Вихованці гуртків образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва лабораторії художньо-технічного відділу Центру науково-технічної творчості учнівської молоді також зголосились взяти участь у конкурсі та під час занять натхненно  втілювали своє бачення даної проблеми в малюнках. Кращі творчі роботи гуртківців були відібрані для участі в обласному конкурсі дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».

Тож побажаємо юним художникам успіхів, перемог, невичерпної енергії та творчої наснаги!

   

  

ОБЛАСНИЙ КОНКУРС  МАЛЮНКІВ  В ТЕХНІКАХ ЖИВОПИС, ГРАФІКА, КОМП’ЮТЕРНА ГРАФІКА НА ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНУ ТЕМАТИКУ

Любіть Україну, як сонце, любіть,

Як вітер, і трави, і води,

В годину щасливу і в радості мить,

Любіть у годину негоди!

Любіть Україну у сні й наяву, 

Вишневу свою Україну,

Красу її, вічно живу і нову,

І мову її соловʼїну…

Вибором  України  завжди  була воля,  свобода,  незалежність,  державність. На нашому славному історичному шляху були і могутня Київська держава Володимира Великого, Ярослава Мудрого; і перша християнська республіка в Європі – Запорізька Січ; і відчайдушний порив до свободи  часів  Івана Мазепи; і започаткування власної державності в Українській Народній Республіці. Цей вибір і в наш час ціною власного життя  виборюють  наші українці, наші герої – патріоти. Йде боротьба, боротьба за наш спокій, за свободу, за мир. За те, щоб щасливі зростали діти, щоб у нашої країни було майбутнє. У цей складний для нашої держави час у кожному серці – невимовна тривога та біль за майбутнє України. На часі, як ніколи, – патріотичне виховання, яке є складовою частиною загального виховного процесу учнівської молоді та являє собою систематичну, цілеспрямовану діяльність всіх структурних підрозділів навчально-виховного процесу, щодо формування у дітей високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, готовності до виконання громадянських, конституційних обов’язків.

На виконання завдань Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки,  з метою виховання громадянських почуттів та усвідомлення пріоритету загальнолюдських цінностей, формування та розвитку мотивації, спрямованої на підготовку до захисту Вітчизни на прикладі подвигу героїв сьогодення, виявлення обдарованих дітей, сприяння подальшому розвитку та підтримки юних талантів Волині 18 жовтня 2017 року на базі Центру науково-технічної творчості учнівської молоді уже вдруге відбувся обласний конкурс  малюнків  в техніках живопис, графіка, комп’ютерна графіка на військово-патріотичну тематику.

З вітальним словом та побажаннями творчих здобутків до учасників конкурсу звернулись  Оксана Малащук, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої та вищої освіти управління освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації та Ігор Стельмащук, директор Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.  З темою «Виховні ціннісні орієнтири як чинник національно-патріотичного виховання»  виступила заступник директора з  навчально-методичної  роботи Ірина Бабула.

З організаційними   питаннями  щодо умов проведення обласного конкурсу ознайомили учасників завідуюча лабораторії художньо-технічного відділу Галина Юрчинська та завідуюча інформаційно-технічного відділу Тетяна Оксіньчук.

У заході взяло участь 54 учасники (20 команд) з усіх районів, міст та об’єднаних громад області, які працювали  в номінаціях «живопис», «графіка» та «комп’ютерна графіка» (графічні редактори Paint, Adobe Photoshop, Corel Draw). Журі конкурсу  відмітило високу підготовку учасників конкурсу.

  

 

 

МИ ВСІ ДІТИ УКРАЇНИ – УКРАЇНСЬКИЙ СЛАВНИЙ РІД!

Пріоритетним напрямком виховного процесу у сучасних навчально-виховних закладах є патріотичне виховання. Зазнавши величезних людських і матеріальних втрат, українське суспільство сьогодні, як ніколи, потребує духовного й морального відродження, тому питання патріотичного виховання підростаючого покоління, що покликане сприяти духовній цілісності українського народу й об’єднанню різних регіонів країни, стає у наш час актуальним.

 Під час навчального року на заняттях  гуртка «Образотворче мистецтво» (керівник Черній Л.Я.) постійно проводяться виховні патріотичні заняття з метою  поглибити знання вихованців про Україну, наш край,  виховується повага до історії країни та її символів. Під час занять діти створюють власні композиції на патріотичну тематику, в яких відображають своє бачення історичного розвитку України. Творчі роботи вихованців гуртка експонувались в холі ЦНТТУМ на виставці дитячих малюнків  «Ми всі діти України – український славний рід!»  Кращі  роботи були відібрані на обласний рівень і взяли участь в  обласному дитячому конкурсі    «Україна – це я!», організаторами якого є активісти громадського об’єднання українок «Яворина Волині» Алла Жупанюк і Руслана Вознюк  при підтримці Луцької «Свободи», ПАТ «НСТУ» та «Волинської регіональної дирекції». Інформаційну підтримку конкурсу забезпечив телеканал «Нова Волинь». Серед учасників обласного конкурсу і вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» ЦНТТУМ – Федчик Арсен, Бойко Ірина, Цвок Меланія, Марчук Софія, Динесюк Владислава, Лавренюк Дарина, Сильчук Наталія, Лисенко Дарія, Возняк Дана, яких відзначили нагородами і творчими подарунками.

На знак підтримки та поваги, задля підняття військового духу, малюнки маленьких патріотів передали воїнам АТО.