ОБЛАСНИЙ КОНКУРС  МАЛЮНКІВ  В ТЕХНІКАХ ЖИВОПИС, ГРАФІКА, КОМП’ЮТЕРНА ГРАФІКА НА ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНУ ТЕМАТИКУ

Любіть Україну, як сонце, любіть,

Як вітер, і трави, і води,

В годину щасливу і в радості мить,

Любіть у годину негоди!

Любіть Україну у сні й наяву, 

Вишневу свою Україну,

Красу її, вічно живу і нову,

І мову її соловʼїну…

Вибором  України  завжди  була воля,  свобода,  незалежність,  державність. На нашому славному історичному шляху були і могутня Київська держава Володимира Великого, Ярослава Мудрого; і перша християнська республіка в Європі – Запорізька Січ; і відчайдушний порив до свободи  часів  Івана Мазепи; і започаткування власної державності в Українській Народній Республіці. Цей вибір і в наш час ціною власного життя  виборюють  наші українці, наші герої – патріоти. Йде боротьба, боротьба за наш спокій, за свободу, за мир. За те, щоб щасливі зростали діти, щоб у нашої країни було майбутнє. У цей складний для нашої держави час у кожному серці – невимовна тривога та біль за майбутнє України. На часі, як ніколи, – патріотичне виховання, яке є складовою частиною загального виховного процесу учнівської молоді та являє собою систематичну, цілеспрямовану діяльність всіх структурних підрозділів навчально-виховного процесу, щодо формування у дітей високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, готовності до виконання громадянських, конституційних обов’язків.

На виконання завдань Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки,  з метою виховання громадянських почуттів та усвідомлення пріоритету загальнолюдських цінностей, формування та розвитку мотивації, спрямованої на підготовку до захисту Вітчизни на прикладі подвигу героїв сьогодення, виявлення обдарованих дітей, сприяння подальшому розвитку та підтримки юних талантів Волині 18 жовтня 2017 року на базі Центру науково-технічної творчості учнівської молоді уже вдруге відбувся обласний конкурс  малюнків  в техніках живопис, графіка, комп’ютерна графіка на військово-патріотичну тематику.

З вітальним словом та побажаннями творчих здобутків до учасників конкурсу звернулись  Оксана Малащук, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої та вищої освіти управління освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації та Ігор Стельмащук, директор Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.  З темою «Виховні ціннісні орієнтири як чинник національно-патріотичного виховання»  виступила заступник директора з  навчально-методичної  роботи Ірина Бабула.

З організаційними   питаннями  щодо умов проведення обласного конкурсу ознайомили учасників завідуюча лабораторії художньо-технічного відділу Галина Юрчинська та завідуюча інформаційно-технічного відділу Тетяна Оксіньчук.

У заході взяло участь 54 учасники (20 команд) з усіх районів, міст та об’єднаних громад області, які працювали  в номінаціях «живопис», «графіка» та «комп’ютерна графіка» (графічні редактори Paint, Adobe Photoshop, Corel Draw). Журі конкурсу  відмітило високу підготовку учасників конкурсу.

  

 

 

МИ ВСІ ДІТИ УКРАЇНИ – УКРАЇНСЬКИЙ СЛАВНИЙ РІД!

Пріоритетним напрямком виховного процесу у сучасних навчально-виховних закладах є патріотичне виховання. Зазнавши величезних людських і матеріальних втрат, українське суспільство сьогодні, як ніколи, потребує духовного й морального відродження, тому питання патріотичного виховання підростаючого покоління, що покликане сприяти духовній цілісності українського народу й об’єднанню різних регіонів країни, стає у наш час актуальним.

 Під час навчального року на заняттях  гуртка «Образотворче мистецтво» (керівник Черній Л.Я.) постійно проводяться виховні патріотичні заняття з метою  поглибити знання вихованців про Україну, наш край,  виховується повага до історії країни та її символів. Під час занять діти створюють власні композиції на патріотичну тематику, в яких відображають своє бачення історичного розвитку України. Творчі роботи вихованців гуртка експонувались в холі ЦНТТУМ на виставці дитячих малюнків  «Ми всі діти України – український славний рід!»  Кращі  роботи були відібрані на обласний рівень і взяли участь в  обласному дитячому конкурсі    «Україна – це я!», організаторами якого є активісти громадського об’єднання українок «Яворина Волині» Алла Жупанюк і Руслана Вознюк  при підтримці Луцької «Свободи», ПАТ «НСТУ» та «Волинської регіональної дирекції». Інформаційну підтримку конкурсу забезпечив телеканал «Нова Волинь». Серед учасників обласного конкурсу і вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» ЦНТТУМ – Федчик Арсен, Бойко Ірина, Цвок Меланія, Марчук Софія, Динесюк Владислава, Лавренюк Дарина, Сильчук Наталія, Лисенко Дарія, Возняк Дана, яких відзначили нагородами і творчими подарунками.

На знак підтримки та поваги, задля підняття військового духу, малюнки маленьких патріотів передали воїнам АТО.

   

 

 

 

ВОЛИНСЬКА ПИСАНКА ТРЕТЬОГО ТИСЯЧОЛІТТЯ

У Волинському краєзнавчому музеї підведені підсумки 23 обласного конкурсу «Волинська писанка третього тисячоліття». У заході взяло участь  79 писанкарів з різних районів Волинської області, які подали понад 355 традиційних писанок та творчих композицій. Значну кількість писанок створили учні  загальноосвітніх  та позашкільних навчальних закладів волинського краю. Долучилися до популяризації писанкарського мистецтва і наукові співробітники волинських музеїв та викладачі художньо-навчальних закладів.

19 квітня 2017 року Євгенія Ковальчук, заступник директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею, яка очолила журі конкурсу, оголосила переможців. Серед учасників в категорії «Діти» здобула перемогу і  вихованка гуртка «Образотворче мистецтво» Центру науково-технічної творчості учнівської молоді (кер. Черній Л. Я.) Сухопор Анастасія, яка посіла почесне ІІІ  місце.

Вітаємо нашу юну майстриню, бажаємо творчих злетів, успіхів та нових здобутків!

                                                               

Ще тиждень тому завірюха

Ночами синіми мела.

Хапав мороз дітей за вуха,

А зараз глянь – весна прийшла!

Після зимових холодів летить світла і чарівна весна. Повітря наповнюється ароматом талого снігу та перших квітів, а небо таке синє, що здається бездонним. У такий весняний день кожній дитині хочеться якнайдовше побути на вулиці, надихатися свіжим повітрям, натішитись теплим сонечком, наслухатися співу птахів.

Всі ці почуття, емоції та асоціації з приходом весни вихованці гуртка «Народне мистецтво» (кер. Літвінчук С.М.) відтворюють в своїх малюнках. Адже малювання – це один з небагатьох доступних для дитини способів проявити себе і продемонструвати оточуючим свій внутрішній світ.

Зупинімось на хвилинку і загляньмо в яскравий та барвистий, щирий та відкритий дитячий світ творчості та почуттів!

 

 

  

  

 

Терміни проведення обласних заходів з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва на 2017 рік:

  • семінар-практикум для організаторів районних (міських) виставок-конкурсів з науково-технічної творчості учнівської молоді «Виставкова діяльність – гармонія трьох понять: треба, важко, прекрасно» (лютий);
  • виставка-конкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край! (заочний, березень);
  • конкурс малюнків в техніках живопис, графіка, комп’ютерна графіка на військово-патріотичну тематику (очний, жовтень);
  • заочний конкурс дитячих малюнків вихованців закладів позашкільної освіти «Безпека дитини – добробут країни» (листопад).