ГРА ВЛАСНИМ ЖИТТЯМ

Спостерігаючи, як трава прориває панцир асфальту і пробивається до сонця, мимоволі дивуєшся силі життя, яка таїться в ній. Це прагнення жити в будь-якій ситуації, властиво всьому живому.

Живим істотам невластиво припиняти своє життя просто так. І лише вершина всіх земних творінь — людина — інколи здійснює вбивство самої себе. Чому і як це відбувається? Чому загальний закон виживання всього живого раптом перестає діяти, коли мова заходить про людину?

На ці складні питання немає однозначної відповіді. Однак, про це необхідно говорити, особливо з дітьми, які не завжди бувають готові до жорстоких реалій сучасного життя.

В рамках тижня безпеки дитини у гуртках «Дизайн виготовлення штучних квітів» (керівник гуртка Мєлєшкова Н.В.) і «Конструювання та моделювання одягу» (керівник гуртка Сива О.В.) відбувся виховний захід на тему: «Гра власним життям».

Метою заходу було пояснити вихованцям поняття самогубства і причини суїцидальної поведінки дітей, розповісти їм про ознаки суїцидального ризику, навчити дітей цінувати власне життя і життя інших.

Під час виховного заняття діти переглянули відеоролик про дівчинку, яка заплутавшись у власних почуттях до оточуючого світу, вирішила вчинити самогубство, але вчасно отямилася. Вихованці мали змогу висловити свої думки з приводу проблеми суїциду серед підлітків.

Обговорюйте свої проблеми, не вважайте ганебним про­сити допомоги, женіть геть важкі думки, не намагайтеся досягти бажаного, шантажуючи інших власним життям, адже межа між грою і реальною небезпекою загинути надто тонка.

328

Додати коментар