«ГОЛОДОМОР ЯК ЗАСІБ УПОКОРЕННЯ»

З нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору в інформаційно-технічному (кер. гуртків Ковальчук Н.В., Михальчук І.С.) та предметно-технічному (кер. гуртка Калугіна І.М.) відділах відбулося засідання круглого столу «І запалали свічки пам’яті та скорботи».

У обговоренні проблеми круглого столу активну участь взяли вихованці гуртків(інформатики, фізики, фотосправи) Центру. Виступи школярів стосувались основних етапів розгортання злочину Голодомору як Геноциду.

Доповідачі вдало показали процес великого зламу 1928 р., здійсненого більшовиками в Україні – довгий період психічного, соціального, фізичного насильства, що тривав протягом чотирьох років та апогей – Голодомор-геноцид 1932-33 років.

Калугіна І.М. запросила учасників круглого столу до обговорення питання Геноциду українців у відповідності з конвенцією ООН 1948 року.

Кажуть, що минуле не належить нікому зокрема. Воно – надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!

З інформаційним повідомленням «Голодомор в Україні – геноцид українського народу» виступила культорганізатор Лукащук К.А.

Учасники масового заходу переглянули документальні фільми, присвячені Голодомору 1932-1933 років.

Ковальчук Н.В.  висвітила питання «Причини організації Голодомору», Михальчук І.С. розповіла про кількість загиблих у той трагічний час та наголосила на правовій його оцінці.

Загалом учасники круглого столу дійшли думки, що тема Голодомору має багато аспектів, які потребують пам’яті та обговорення.

 

334

Додати коментар