ДВЕРІ В МАЙБУТНЄ

Цього тижня з 4 до 10 грудня по всьому світу проходить «Година коду» — щорічна кампанія, метою якої є промоція програмування серед дітей, що відбувається на честь дня народження піонера комп’ютерних наук Грейс Мюрей Гоппер (9 грудня 1906 року). Це є коротким вступом до інформатики у вигляді заняття, розрахованого на одну годину.

«Година коду» стала популярною у 180 країнах саме через свій унікальний формат, який чудово допомагає відчути себе програмістом. У формі гри та зі зрозумілими інструкціями дитина за одну годину вчиться писати декілька рядків коду, відразу бачить результат своєї роботи і пишається зробленим. У багатьох дітей після цього з’являється щирий інтерес продовжувати навчання, а інші просто розширюють свій світогляд. При цьому усе це абсолютно безкоштовно.

Вихованці інформаційно-технічного відділу теж прийняли активну участь у цьому заході. На заняттях керівники гуртків показали учням мотивуючий відеоролик, прочитали навчальну лекцію в форматі мультфільму, а потім запропонували практичне завдання. 

Не всім вдалося пройти завдання «Години Коду» повністю. Але ті, кому це вдалося, були дуже раді отриманим за проходження квесту сертифікатам.   Адже де ще можна так цікаво і весело освоїти мистецтво програмування, помірятися силами в програмуванні зі своїми товаришами, відчути себе справжнім кодером. 

Крім того, 4 грудня відбувся ювілей – Google відзначив 50 років програмування для дітей новим кумедним дудлом під назвою «Coding for Carrots». Його завдання – програмувати і допомагати кролику на шести рівнях знайти улюблені ласощі шляхом прив’язки блоків кодування на основі мови програмування Scratch.

382

Додати коментар