ДІЛИМОСЯ ДОСВІДОМ

З метою розширення мережі гуртків науково-технічного спрямування “Конструювання повітряних зміїв” в освітніх закладах області на базі Центру науково-технічної творчості учнівської молоді 20 лютого цього року був проведений семінар-практикум для педагогів закладів загальної середньої та позашкільної освіти області «Повітряні змії – підкорювачі небес». У заході взяли участь 26 учасників, а саме вчителі трудового навчання, керівники гуртків, методисти закладів загальної середньої та позашкільної освіти ОТГ та районів області.

Заступник  директора з навчально-методичної роботи ЦНТТУМ І.Л. Цимбалюк розкрив питання “Формування в учнів допрофесійного досвіду в умовах закладів позашкільної освіти”. Зазначив, що профорієнтація учнівської молоді є базовим етапом в навчанні у закладах позашкільної освіти, яка організовується в гуртках. Характеризується оволодінням вихованцями знаннями та уміннями певної групи професій, формуванням професійних інтересів, мотивів та навичок обраної або бажаної професії, сформованістю особистісного погляду на проблему вибору професії, умінням співвідносити свій професійний вибір із суспільною необхідністю, реальними можливостями особистісної реалізації, норм поведінки, стилю життя щодо майбутньої професійної діяльності.

Снітко Р.Л, методист спортивно-технічного відділу ЦНТТУМ,  розповіла  історію виникненя повітряних зміїв.

Трачук О.П., керівник гуртків «Конструювання повітряних зміїв» ЦНТТУМ, зосередив увагу на видах повітряних зміїв, їх кресленнях та тонкощах виготовленя, фізикою польоту.

Про новітні підходи до конструювання повітряних зміїв і вимоги до проведення обласних та всеукраїнських масових заходів даного напряму ознайомив всіх присутніх Данильчук І.Є., директор ЛМ ЦНТТУМ, поділився враженнями від міжнародного фестивалю “Кайт-фест 2019”, презентував види повітряних зміїв, з якими вихованці беруть участь у Всеукраїнських змаганнях.

Гудько Ірина Віталіївна, завідуюча організаційно-масової роботи спортивно-технічного відділу ЦНТТУМ, інформувала учасників про стан та перспективи розвитку гуртків «Конструювання повітряних зміїв», проаналізувала мережу гуртків даного профілю в області.

Були переглянуті відеоматеріали Міжнародного фестивалю повітряних зміїв «Tryhutty International Kite Festival» та обласних відкритих змагань учнівської молоді з повітряних зміїв.

По закінченню теоретичної частини всі слухачі семінару-практикуму взяли участь у дискусійній панелі «Окреслення спільних перспектив діяльності учасників семінару-практикуму та ЦНТТУМ».

Із захопленням та бажанням втілити свої теоретичні навички в практичні, учасники семінару взяли участь у майстер-класі із конструювання повітряного змія класу Z-1, який провів Юхимчук В. Л., керівник гуртків «Конструювання повітряних зміїв» ЦНТТУМ. Василь Леонович поділився власним досвідом, показав усі тонкощі виготовлення та оздоблення повітряного змія.

Виготовлені змії пройшли випробування, підкоривши повітряний простір.

68

Додати коментар