ВІРЮ В МАЙБУТНЄ ТВОЄ, УКРАЇНО

День_Соборності16Сьогодні Україна відзначає знаменний День Соборності. Саме 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві й відбулася ця визначна подія. Над святковою синьо-жовтою Софійською площею тоді лунало величне: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна — в одну Велику Україну».

Це державне свято стало символом єднання українських земель. І хоча державі тоді таки не вдалося повністю зберегти бажану єдність і незалежність, Акт «Злуки УНР і ЗУНР» став реальним втіленням споконвічної мрії українців про свою суверенну державу. Не зважаючи, на неуспішність Акту возз’єднання та усі перешкоди, ідея соборності продовжували жити в українських душах, і 22 січня 1990 року мільйони, тоді ще радянських українців вийшли на головні автомобільні магістралі та об’єднались у живий ланцюг від Києва до Львова, святкуючи День Соборності України.

Вперше на державному рівні День Соборності України почав відзначатись із 1999 року відповідно до Указу Президента, «враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави».

Святкова дата є достатньо символічною й у наші надскладні часи, коли Україну та її націю намагаються морально знищити та роз’єднати споконвіку міцно скріплені духовні зв’язки.

Як ніколи раніше, День Соборності України – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель!

Колектив Центру науково-технічної творчості учнівської молоді управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації вітає усіх українців із цим знаменним святом та неодмінно бажає нашій неньці-Україні якнайшвидшого миру та Божого благословення!

226

Додати коментар