ДЕНЬ КОМП’ЮТЕРНИКА

Поки закохані шлють один одному валентинки, IT-фахівці відзначають своє професійне свято. 14 лютого вважається неофіційним днем комп’ютерника.

Така дата вибрана не для того, щоб насолити парочкам. Так вийшло, що саме цього дня в 1946 році громадськості був продемонстрований перший робочий електронний комп’ютер ENIAC I. Саме до цієї події присвячено святкування.

У сучасному світі повноцінне життя  людини неможливо уявити без інформаційних технологій. Але разом з тим в результаті проникнення комп’ютерів та Інтернету в повсякденне життя людини з`явилися і хвороби, про які ще кілька років тому ніхто не знав – це комп’ютерна та Інтернет -залежності.

Близько 70% сучасних дітей, відповідаючи на запитання про свої інтереси і захоплення, згадують комп’ютер. Та разом з комп’ютеризацією з’явилися негативні наслідки, які впливають на соціально-психологічне здоров’я дітей і підлітків. Найпоширенішим з них є явище комп’ютерної залежності.

Саме тому у цей святковий день в Центрі науково-технічної творчості учнівської молоді, для вихованців гуртка інформатики була проведена дискусія «Комп’ютерна та Інтернет – залежність як актуальні проблеми сучасності». Разом із дітьми визначили  та проаналізували основні проблеми комп’ютерної та інтернет-залежності у молодіжному середовищі, вказали причини появи, симптоми та наслідки компютерної залежності,створили рекомендації щодо способів формування адекватної самооцінки  для профілактики комп’ютерної залежності. Розглянули вплив комп’ютера та мережі INTERNET на соціокультурний розвиток учнівської молоді. Також вихованці гуртків поділилися  інформацію про вплив комп’ютерних ігор. За допомогою рольової гри: «Судити чи не судити» намагались з’ясувати уявлення дітей про позитивні та негативні сторони комп’ютерних ігор.

Були зроблені висновки: Якщо у дитини з’являються ознаки інтернет-залежності, не варто категорично відлучати його від улюбленої іграшки — Інтернету. Це не вирішить проблему. Варто регламентувати спілкування з Мережею, встановивши час, допустимий для проведення в Мережі. Комп’ютер повинен перебувати у вітальні або загальній кімнаті — ні в якому разі не в кімнаті дитини. Встановивши правила, батьки не повинні їх порушувати. Якщо дитина відчуває нездорову тягу до Інтернету, краще звернутися до психолога. Будь-яка залежність, в тому числі й інтернет-залежність, — це тільки один з видів прояву психологічних проблем, якими можуть бути низька самооцінка, дратівливість і розвинута на тлі цього депресія.

391

Додати коментар