БЕЗСМЕРТНИЙ ЗАПОВІТ

Тарас Григорович Шевченко…

Без його імені не можна уявити нашої літератури, нашої культури, нашої країни. Його творчість невмируща. Життя Кобзаря можна вважати справжнім подвигом у мистецтві, бо він віддав усі свої сили, щоб врятувати український народ, українську культуру та відкрив перед ними шлях у майбутнє.

Вихованці інформаційно-технічного відділу (керівники гуртків Бабула І.І., Оксіньчук Т.В.) здійснили віртуальну екскурсію стежинами  Музею Шевченкового “Заповіту”.

Діти дізнались, що метою створення Музею стало відтворення атмосфери оточення старовинного українського історичного міста, будинку, в якому Т. Шевченко пережив високе поетичне піднесення в контексті з українською природою, українським життям, традиціями.

Йдеться не тільки про літературний твір “Як умру, то поховайте…” (“Заповіт”), а й передачу музейними засобами Заповіту Т.Г. Шевченка нащадкам: його погляди на українську історію, майбутнє України в його широкому філософському, духовному розумінні.

Крокуючи експозицією, відчуваємо три складові: історичну, меморіальну та літературно-художню.

З плином часу все більше переконуєшся, що поезії нашого Кобзаря — то одкровення, які він висловив на адресу минулих, сучасних і прийдешніх поколінь українців. І не одне покоління українців звіряє своє життя з іменем і творчістю Кобзаря.

Т.Г. Шевченко — це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу, його творчість – це святиня, якою дорожить і гордиться український народ.

Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїм безсмертним Заповітом.

muzey_shevchenko_161 muzey_shevchenko_162

muzey_shevchenko_163

muzey_shevchenko_164

288

Додати коментар