Виставкова діяльність має багаторічну історію, однак сучасний стан розвитку освітянської виставкової діяльності в області характеризується динамічністю та підвищенням суспільної значимості виставок. На виконання плану роботи управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації на 2016 рік та з метою розвитку науково-технічної творчості у навчальних закладах області, розробки перспективних та пріоритетних напрямків роботи у конкурсно-виставковій діяльності на базі Центру науково-технічної творчості учнівської молоді 17 лютого відбувся обласний семінар-практикум з проблеми «Алгоритм і технологія підготовки виставок-конкурсів: діяльність на позитивний результат».
Результативність виставкової діяльності значною мірою залежить від чітко налагодженого механізму взаємодії суб’єктів цієї діяльності, а ефективність їх взаємодії спрямована на задоволення навчально-виховних інтересів цих суб’єктів: організаторів, експонентів і відвідувачів виставок.
У заході взяли участь організатори районних (міських) виставок-конкурсів з науково-технічної творчості учнівської молоді: «Наш пошук і творчість, тобі – Україно!», робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання, декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій рідний край!».
Заступник директора ЦНТТУМ Ірина Бабула проаналізувала результативність участі вихованців у заходах науково-технічного напряму позашкільної освіти обласного та всеукраїнського рівнів.
Координатори обласних виставок-конкурсів науково-технічного напряму Ірина Калугіна, Алла Гаврилюк та Галина Юрчинська розкрили методи та прийоми ефективності конкурсно-виставкової роботи, ознайомили з традиціями та інноваціями в організації обласних виставок-конкурсів, поділилися досвідом формування та розвитку талантів вихованців через залучення до участі у заходах науково-технічного напряму.
Практичний психолог ЦНТТУМ Марія Велемець провела психолого-педагогічну ділову гру «Можу поділитися досвідом …», яка дала можливість учасникам заходу сконцентрувати увагу на власних організаторських здібностях, підвищити ефективність спілкування та обмінятися досвідом проведення виставок-конкурсів у регіонах області.
В рамках заходу були організовані екскурсії на виставкові майданчики постійнодіючих обласних виставок-конкурсів «Стежинами науково-технічної творчості». Під час роботи круглого столу підведені підсумки роботи семінару-практикуму, проведено анкетування.
Лют