НАША БЕЗПЕКА – В НАШИХ РУКАХ

Найвищі цінності суспільства – це людина, її життя й здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека. Проте, з кожним роком зростає кількість факторів, які негативно впливають на безпеку життєдіяльності. Біді краще запобігти, ніж боротися з її наслідками.

На виконання наказу управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації від 16 березня 2016 року № 141 «Про проведення місячника безпеки життєдіяльності у навчальних закладах області», з метою удосконалення роботи з безпеки життєдіяльності, створення здорових і безпечних умов навчання та праці, впровадження кращого досвіду роботи з охорони праці та профілактики виробничого травматизму протягом квітня 2016 року інформаційно-технічний відділ прийняв участь у Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності.

Вікторина «Правила безпечного користування побутовими нагрівальними електроприладами», проведення зрізу знань дітей з питань безпеки життєдіяльності, цикл інформаційно-просвітницьких годин, організація консультпунктів для учнів та батьків щодо попередження дитячого травматизму, збереження здоров’я – це саме ті заходи, які проведені з метою популяризації питання.

Надаючи важливого значення зміцненню навчально-матеріальної бази, оновлено матеріали інформаційно-довідкових куточків згідно з вимогами безпечної роботи та правил пожежної безпеки.

Тематичні заходи організовані з метою пропаганди здорового способу життя, діти із задоволенням прийняли участь у конкурсі презентацій «На воді, на суші, вдома, все безпечне, все знайоме» (Ковальчук Н.В., Довгун Л.С.), керівники гуртків Бабула І.І., Оксіньчук Т.В., Соловей І.В. провели виховну бесіду на тему: «Розумна обережність – запорука безпеки».

Оскільки безпека життєдіяльності – предмет інтегрований, при проведенні заходів педагоги опиралися на знання учнів з біології, географії, хімії, фізики, математики, інформатики, основ медико-санітарної підготовки, знань з предмету «Захист Вітчизни» тощо.

Чітко продумана організація навчально-виховного процесу, використання міжпредметних зв’язків, моделювання чи створення ігрових навчальних ситуацій та використання інших інтерактивних технологій, засвоєння правил поведінки, які гарантують безпеку життя учням прослідковувалися у наступних заходах: засідання екологічного клубу «Природа – друг, природа – ворог», «Подорож в зону відчуження», до відзначення 30 річниці Чорнобильської трагедії (Чернишова Є.О., Семиряк Д.В., Довгун Л.С., керівники гуртків відділу).

14 квітня вихованці інформаціцно-технічного відділу стали учасниками в зібранні з нагоди презентації книги «Історія пожежництва Волині» на виставці-музеї пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС у Волинській області.

У нашому житті є пріоритети, які незмінні упродовж усього періоду існування людства. Одним із них справедливо визначено безпеку дитини. Дитина має право бути захищеною незалежно від місця її народження і проживання, кольору шкіри і статусу батьків, а також багатьох інших чинників, які впливають на нас протягом життя. Ніщо і ніколи не повинно бути сильнішим за дитячу долоньку, яка зручно вмостилась у великій надійній руці дорослого.

Та набагато краще, коли одну дитячу долоньку міцно тримає рідна рука тата чи мами, а іншу – відданий та мудрий педагог.

Перефразовуючи ці рядки, надійними і міцними «руками», що підтримують дитину, є навчальний заклад і батьки. Лише в такому тісному тандемі можливий найкращий захист для дитини, найкраще отримання знань та умінь правильно діяти у надзвичайних обставинах, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, мати усвідомлені штампи поведінки, дотримання яких є запорукою успішного подолання всіх негараздів, викликаних несприятливими умовами сучасного суспільства.

misyachnik_bzh_informatiki16

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

739

Додати коментар