«Презирство тим нікчемним людям,

Що необдумано творять…»

У цих рядках Ф. Шиллера є глибокий сенс і розуміння того, чим повинна бути праця для кожної людини, як повинні ставитися люди до будь-якої роботи. З ранніх років кожного з нас привчають виконувати щось нескладне: прибирати свої речі, допомагати батькам, що-небудь майструвати. Ми поступово дорослішаємо, наші завдання ускладнюються, вимоги до нас стають суворішими. Ми починаємо замислюватися над тим, чому присвятимо своє життя, яку обрати професію. І, роблячи цей вибір, ми обов’язково повинні запитати себе: для чого потрібна ця робота, якого кінцевого результату ми чекаємо? Чи стане корисною наша праця, чи буде затребувана суспільством?

24 листопада в гуртку ПТМ відбулося виховне заняття на тему: «Ключ до знань відкриваємо. Життя без праці – злодійство. Праця без мистецтва – варварство» (Дуда Л.О., Рабчук О.М., Хільчук Ж.Є.).

На заході вихованці з’ясували, що життя нічого не дає без праці. І без тієї, яка вимагає напруження всіх фізичних сил, і тієї, яка потребує зусиль розуму та серця, і тієї, результат якої залежить від натхнення… А чи існує на світі річ, не гідна того, щоб її супроводжував успіх? На жаль, в нашому світі відбувається чимало низьких, нелюдських вчинків. Трудитися – значить постійно прагнути до більшого, кращого, вищого; значить домагатися якихось нових висот, долати перешкоди, працювати на благо суспільства. І тільки так!

Праця звеличує, окрилює, облагороджує. В усвідомлену працю вкладено головний сенс нашого існування як людини. А значить, кожна праця гідна поваги, поклоніння і удачі!

Праця все може – за її допомогою перемагають труднощі, знаходять рішення проблем, які здавалися глухим кутом, досягають добробуту. Праця насправді творить, удосконалює людину, а людина – про це казали мислителі всіх часів – за своєю природою жадає вдосконалення.

 

77

Додати коментар