ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР З ПРОБЛЕМИ «ШЛЯХИ РОЗШИРЕННЯ МЕРЕЖІ ГУРТКІВ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО СПРЯМУВАННЯ»

Відповідно до плану роботи управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, Центру науково-технічної творчості учнівської молоді 01 листопада ц.р. на базі факультету інформаційних систем, фізики та математики  Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся обласний семінар з проблеми «Шляхи розширення мережі гуртків науково-технічного спрямування».

У заході взяло участь біля 70 вчителів фізики, керівників гуртків предметно-технічного профілю науково-технічного напряму освітніх закладів області.

Цікавими, пізнавальними, актуальними були виступи від вчорашніх вихованців позашкільних освітніх закладів до сьогоднішніх студентів та педагогів, професорсько-викладацького складу національних університетів Волині.

Головіна Ніна Анатоліївна, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри експериментальної фізики та інформаційно-вимірювальних технологій факультету інформаційних систем, фізики та математики СНУ імені Лесі Українки окреслила напрямки пошуку шляхів розширення мережі гуртків науково-технічного спрямування в області.

Зі стратегією створення умов для формування та розвитку школяра як майбутнього фахівця і особистості, його нахилів, здібностей, талантів, забезпечення професійної підготовки майбутнього спеціаліста через залучення до участі у масових заходах та навчання у гуртках науково-технічного напрямку, шлях від вихованця позашкільного закладу до студента  зупинилась Чередніченко Тетяна Володимирівна, методист ЦНТТУМ.

З науковими демонстраціями експериментальних задач виступив Кобель Григорій Петрович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри експериментальної фізики та інформаційно-вимірювальних технологій, який також акцентував увагу учасників на використанні їх у проектній діяльності сучасного педагога науково-технічного напрямку.

Заблоцький Валентин Юрійович, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри електроніки та телекомунікації Луцького національного технічного університету показав вектори співпраці свого закладу з освітніми закладами області, методику організації та проведення масових заходів науково-технічного напрямку, що є запорукою успіху навчання майбутніх студентів. Провів захоплюючу віртуальну екскурсію навчальними та науково-дослідницькими лабораторіями ЛНТУ

Карпук Володимир Герасимович, старший лаборант факультету інформаційних систем, фізики та математики СНУ продемонстрував навчальні лабораторії свого факультету. 

Про підготовку та результати участі школярів у ІІ – IV етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики та астрономії поінформував Савош Валентин Олексійович, кандидат педагогічних наук, завідувач відділу фізико-математичних дисциплін Волинського інституту післядипломної освіти, зупинився на їх проблемах, шляхах їх подолання. Провів експертизу використання матеріалів Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «КОЛОСОК» для вчителів фізико-математичних дисциплін.

Бондарук Володимир Васильович, аспірант кафедри експериментальної фізики та інформаційно-вимірювальних технологій ознайомив з своїм напрацюванням «Вчитель фізики та робототехніка: точки дотику чи платформа для роботи?»

Захоплюючими та пізнавальними були майстер – класи, які провели:

Белогур Сергій Васильович, керівник гуртка радіоелектроніки Луцького міського ЦНТТУМ на тему «Розробка та створення 3D-принтера, маніпулятора для робота – аналога руки людини: від ідей до втілення її у вироби»;

Налепа Наталія Василівна, вчитель фізики Луцької гімназії № 21 імені Михайла Кравчука з проблеми «Як не стати репетитором, а бути успішним вчителем фізики».

Калугіна Ірина Миколаївна, методист ЦНТТУМ, координатор обласної виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість, тобі – Україно!» розглянула питання:

– розвиток науково-дослідницької, творчо-пошукової, експериментальної діяльності учнівської молоді шляхом створення системи пошуку партнерської співпраці освітніх закладів області;

– співпраця з Волинським телеканалом «Нова Волинь». Перегляд відеоматеріалів з рубрики «Ні-tech підйом»  та підліткової студії «Клас»;

– макет практичного заняття: «Засідання патентного бюро».

Спогадами про навчання у гуртках ЦНТТУМ, своїми напрацюваннями та подальшим навчанням  на факультеті інформаційних систем, фізики та математики СНУ поділилися Налепа Анна та Новосад Антон.

Дишко Катерина Сергіївна, практичний психолог ЦНТТУМ, провела психолого-педагогічну ділову гру «Можу поділитися досвідом …».

На завершення семінару були окреслені спільні перспективи співпраці учасників семінару, пошуку шляхів розширення мережі гуртків науково-технічного спрямування та проведення ефективної профорієнтаційної роботи.

 

   

446

Додати коментар