ІСТОРИКО-ТЕХНІЧНЕ СТЕНДОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ, ЯК МІКРОСВІТ ТЕХНІКИ В ДИТЯЧИХ РУКАХ

26 квітня 2017 року управлінням освіти, науки та молоді облдержадміністрації на базі Центру науково-технічної творчості учнівської молоді було проведено обласну виставку-конкурс з історико-технічного стендового моделювання. Це один із напрямів моделювання, де усі стендові моделі – копії виготовляються з урахуванням дотримання копійності до історичного прототипу. Виготовлення таких моделей вимагає не лише певних навичок роботи із спеціальними матеріалами та інструментами, а й поглиблених знань з історії, вміння працювати з різними джерелами інформації, вести пошуково – дослідницьку роботу.

Не зважаючи на те, що даний вид діяльності притаманний чоловічій статті, приємним та несподіваним був той факт, що серед 36 учасників заходу участь взяли і дівчата, які захопились даним видом творчості.

Загалом, у виставці-конкурсі взяло участь 12 команд із Горохівського, Камінь-Каширського, Ківерцівського, Локачинського, Луцького, Любомльського, Старовижівського районів, міст Володимира-Волинського, Луцька, Ковеля, Нововолинська та Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Оцінювання робіт виставки-конкурсу відбувалося за класами моделей: авіація, автомобілі, артилерія, фігури, паперові моделі та діорами. При оцінюванні суддівська колегія брала до уваги загальне враження від моделі, виготовлення зовнішніх її поверхонь, деталювання внутрішніх об’ємів моделі (двигуни, силові пристрої, шасі та інше), озброєння, спецобладнання, рухомі елементи, камуфляж, фарбування, розпізнавальні знаки, технічні надписи, сліди впливу оточуючого середовища та спеціальні ефекти.

Кубками та дипломами управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації нагороджені за зайняте:

І місце – команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді;

ІІ місце – команда Нововолинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2;

ІІІ місце розділили команди Ковельської міської станції юних техніків та Ківерцівського районного центру дитячої та юнацької творчості.

Переможці особистого заліку отримали медалі та грамоти Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Для усіх учасників цей захід став живим уроком історії та, водночас, реальним інструментом концентрації уваги навколо історичної спадщини, що виконує пріоритетні завдання збереження пам’яті про події, пов’язані з героїко-патріотичним минулим.

 


1 169

Додати коментар