ВІДРОДЖУЄМО СУДНОМОДЕЛЮВАННЯ – ЦІКАВИЙ ТА ЗАХОПЛЮЮЧИЙ ВИД ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ!

На сьогодні до числа найбільш популярних гуртків науково-технічного напряму в позашкільний освіті належать гуртки судномоделювання. Заняття в цих гуртках дозволяють виховати технологічно освічену особистість, що є однією з нагальних потреб суспільства.

Відповідно до плану роботи управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації на 2017 рік 28 лютого ц. р. у місті Луцьку на базі Центру науково-технічної  творчості учнівської молоді (далі – ЦНТТУМ) відбувся обласний семінар-практикум для вчителів загальноосвітніх та керівників гуртків позашкільних навчальних закладів з проблеми: «Підготовка вихованців до участі в масових заходах із судномодельного спорту. Базові кроки».

Програмою семінару-практикуму передбачено розгляд проблемних питань з розвитку науково-технічної творчості в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах області,  отримання інформації з питань  відродження судномоделювання на Волині, вдосконалення навчально-виховної діяльності та вимоги до її результатів.

З вітальним словом до учасників заходу звернулась Бабула І.І., заступник директора з навчально-методичної роботи ЦНТТУМ, яка звернула увагу на стан, загальні тенденції та актуальні завдання розвитку судномодельного спорту в Україні та в області.

В теоретичній частині заходу з питанням «Умови проведення масових заходів із спортивно-технічного профілю науково-технічного напряму позашкільної освіти, зокрема з судномодельного спорту» виступив Солодовник С.В., методист спортивно-технічного відділу ЦНТТУМ. Лаць В.І., керівник судномодельного гуртка КЗ «Іваничівський будинок  дитячої та юнацької творчості» звернув увагу учасників семінару-практикуму на формування компетентностей особистості в процесі судномоделювання.

Про види та класи судномоделей, їх технічні характеристики розповів Музичук А.О, керівник судномодельного гуртка ЦНТТУМ, суддя першої категорію в класі судномоделей «М», «FSR».

Крім цього, експертну панельну дискусію «Крок до успіху: перспективи та пріоритетні напрямки роботи керівника судномодельного гуртка» для учасників заходу провели Калугіна І.М., методист ЦНТТУМ та Форманюк С.Г., керівник гуртка КЗ «Луцький міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді Луцької міської ради».

Захоплюючий майстер-клас із ознайомленням із досвідом роботи Хільчук Ж.Є., керівник гуртків предметно-технічного відділу ЦНТТУМ щодо побудови 3D судномоделей запросила усіх присутніх до практичної роботи.

На завершення семінару-практикуму  було проведено “круглий стіл”, в  ході якого було обговорено рекомендації щодо відновлення і розвитку судномодельного спорту на  Волині для подальшого використання у роботі педагогічних колективів навчальних закладів області.

  

   

 

782

Додати коментар