ЯК ЦЕ БУЛО…

Третього травня 2021 року відзначає свій 30-річний ювілей творчий колектив лабораторії художньо-технічного відділу ЦНТТУМ.

Лабораторія розпочала свою діяльність в 1991 році і стала координаційним центром із збереження, відродження та розвитку народних промислів у гуртках  та інших творчих об’єднаннях декоративно-ужиткового  мистецтва в області. За ці роки вивчалась та систематизувалась мережа гуртків, зміцнювалась матеріально-технічна база, пропагувався кращий педагогічний досвід керівників гуртків  шляхом видання збірників методичних рекомендацій,  програм гурткової роботи. На базі лабораторії проводились обласні семінари, семінари-практикуми, майстер-класи для молодих педагогів позашкілля Волині, до яких залучались майстри, умільці народної творчості.

Кожна місцевість – невичерпне джерело славного минулого і водночас нові обрії до прекрасного майбутнього. Волинь здавна славиться своїми самобутніми народними ремеслами. З цією метою були організовані обласні семінари на базах кращих закладів освіти із плетіння лози та соломки, писанкарства, ткацтва, народної іграшки, художньої обробки дерева, вишивки, а кращі дитячі твори демонструвались на обласних виставках ЦНТТУМ: «Декор», «Великодні барви», «Волинський рушник», «Українська народна іграшка», «На крилах творчості», «Мистецтво оригамі», «Коли ти любиш рідний край». Були започатковані  персональні виставки робіт кращих творчих дитячих колективів закладів освіти. 

На виконання постанови КМУ від 23.05.2007 р. №768 «Про затвердження Державної програми збереження, відродження і розвитку народних художніх промислів на період до 2010 року», відповідної обласної програми, які були направлені на виховання поваги до культурної спадщини та розвитку художньо-творчих здібностей у дітей, на базі лабораторії  організовуються та проводяться  обласні  конкурси  декоративно-ужиткового мистецтва  «Творча майстерня»,  «Знай і люби свій край».

З прийняттям Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки (рішення обласної ради від 10.02.2016 року № 2/32),  активізувалась  робота   з   національно-патріотичного виховання дітей та молоді: лабораторія організовує та проводить обласні конкурси малюнків у техніках живопис, графіка, комп’ютерна  графіка на військово-патріотичну тематику та заочні конкурси дитячих малюнків «Безпека дитини – добробут країни».

Популяризація народного мистецтва волинського краю щорічно дає вагомі результати на   міжнародних та всеукраїнських виставках, конкурсах   декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва дітей та учнівської молоді.

Талант завжди родом з дитинства, тож кожна дитина може стати успішною в житті, досягти значного успіху, знайти себе в суспільстві, реалізувати свої можливості на повну силу. Багато талановитих і обдарованих наших вихованців на сьогодні є знаними і шанованими художниками, дизайнерами, мистецтвознавцями, майстрами народної творчості.

Майбутнє чекає від нас нових дерзань і творчих пошуків, народжуються нові ідеї, складаються нові плани, окреслюються обриси цікавого майбутнього.

Попереду стільки нового, цікавого й перспективного!

Щиро дякуємо всім педагогам закладів освіти Волинської області, які були з нами в цей період часу! Дякуємо вам, шановні колеги, за співпрацю, підтримку, розуміння, щирість, небайдужість, любов до дітей та  вклад у  відродження,  розвиток народних ремесел рідного краю! Нехай робота дарує вам тільки радість і  позитивні емоції!!!

85

Ви повинні бути Увійти щоб додати коментар.