ЯК ЗРОБИТИ ФІГУРНЕ БОКЕ?


Боке – це частина знімка, яка не в фокусі. У перекладі з японської мови,боке означає нерізкість, розмитість.
Зазвичай боке представлене кругами чи лініями. Але можна легко надати боке іншої форми, приміром сердечка, ромба, рибки чи ін.
Для експерименту нам знадобиться:
1. Фотоапарат з прикріпленим паперовим фільтром.

2. Предмет для переднього плану, на якому ви будете фокусуватися.

3. Вогники для фону, світло яких і повинно в підсумку перетворитися в боке.

4. Вам так само може знадобитися додаткове джерело світла (наприклад, настільна лампа або ліхтарик) для підсвічування предмета на передньому плані.

Отож, головне завдання – вирізати фігурний фільтр. Для цього я взяла чорний лист паперу (не надто цупкий, щоб легко вирізався), обвела олівцем кришку від об’єктива, щоб був потрібний розмір та вирізала круг. Потім зігнула навпіл та вирізала у середині потрібну фігуру (серце, рибку, ромб). Якщо маєте фігурний штамп, то можете ним теж скористатися, будуть дуже гарні форми!


За допомогою скотча закріпила саморобний фігурний фільтр на об’єктив. Наведення на різкість перемикнула у ручний режим, адже автоматично дуже важко сфокусуватися через фігурний отвір.


Для композиції варто обирати дрібні фігурки. У моєму випадку це фотоапарат, мандарин, маска, композиції з порцеляновими іграшками. Якщо потрібно, то об’єкт можна підсвітити настільною лампою, яка є у домі. Важливо, щоб вогні на задньому фоні були розміщені на великій відстані від головного об’єкта зйомки.
Отож, фокусуєтеся на головній деталі кадру. Знімати необхідно на відкритій діафрагмі, щоб отримати максимально ефектне боке. Чим ближче ви знімаєте предмет, тим більше розмиється фон, і тим швидше ви отримаєте заповітні фігурки на тлі.

Гарних експериментів! 

74

Ви повинні бути Увійти щоб додати коментар.