МОНОХРОМНЕ МАЛЯРСТВО В РОБОТАХ ЮНИХ ХУДОЖНИКІВ

Колір – основний засіб виразності в живописі, за допомогою якого передається краса і багатство барв навколишнього світу. Це головна ознака, що відрізняє живопис від рисунка.

Але є в образотворчому мистецтві перехідна ланка між рисунком та живописом – техніка «гризайль». Це монохромне малярство (живописна передача кольору за допомогою  відтінків одного тону), в якому тон і тональні співвідношення, всі принципи світлотіні, освітленості  наявні,  як і в рисунку. Гризайль – найважливіший крок в навчанні живопису. Після знайомства з цією технікою дитина уже сприймає всі кольори не однобоко, а з точки зору інтенсивності та насиченості тону, вчиться бачити тіні, напівтіні і світлі кольори, що передають об’ємність та форму предметів на площині.

Тому на заняттях гуртка «Образотворче мистецтво» (кер. Черній Л.Я.) монохромному малярству приділяється особлива увага. З кращими дитячими роботами в цьому виді мистецтва можна ознайомитись на виставці «Монохромне малярство», яка розгорнута у виставковій зоні лабораторії художньо-технічного відділу Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

41

Додати коментар