ВИДАТНА УКРАЇНСЬКА ДОНЬКА

У лютому 2021 року минає 150 років з дня народження Лесі Українки. 

Як неодноразово писала вона у своїх листах, і як часто згадували її сучасники, «серцеві її наймиліша була рідна Волинь». Тут Леся народилася, тут пройшли її дитячі та юнацькі роки, сюди вона часто приїжджала на відпочинок. На Волині Леся вивчала народний побут, записувала обрядові пісні. Творчим доробком волинського періоду було близько 80 творів: драми, оповідання, образки, силуети, спогади, чимало поезій.

 

Ми горді тим, що саме Волинському національному університету, який носить ім’я славетної землячки, ця дата стала підставою і можливістю підготувати перше Повне академічне зібрання творів Лесі Українки в 14 томах і перші томи вже здано у видавництво.

Такий проєкт — це справа честі, підсумок тривалої системної роботи з вивчення й популяризації життя і творчості письменниці. Це розкішний подарунок Україні до 150-річчя від дня народження її найзнаменитішої письменниці.

Отже, пріоритет у гуманітарній політиці визначений правильно. Усе минуще, але духовні, культурні цінності нас не лише ідентифікують як націю у світі, але й створюють дискурс для майбутнього країни, нації і кожної людини зокрема.

І вкотре мимоволі пригадуються Лесині рядки з вірша «Contra spem spero»: «Буду жити! Геть думи сумні!»

Духовна енергетика Лесї Українки живе. І нас робить живими.

Вихованці інформаційно-технічного відділу запрошують у віртуальну подорож, присвячену 150-річчю від дня народження видатної української доньки Лесі Українки.

 

61

Ви повинні бути Увійти щоб додати коментар.